Profil kvik

jméno: Nerla a Mae
registrace od: 27. 01. 2008 (3.554 dnů)
počet zobrazení profilu: 717x

O nás

Nerla a Mae, Mae a Nerla.
Původně pokoutné, nyní již hrdě se k tomu přiznávající pisatelky tisíců slov, z nichž nejčastější je dozajista slovo "Snape". (Druhým nejčastějším "Severus" a další místa kvantitativního pořadí obsazuje paradigma výše zmíněné lemmy.)
I přes časté názorové neshody ("Snape by jí určitě dal srdcovou bomboniéru pralinek!" "Ne, on by ji zabil a svedl to na imperio!") žijí spolu ve vzájemném virtuálním společenství klidně a smířlivě.

Mae

Mae je každým coulem romantik. Splňuje všechny body vypsané v učebnicích od Kouzelného zrcadla až po Českou literaturu od počátku k dnešku. Její introvertní hrdinové utíkají ze světského světa do vlastní mysli, aby nakonec došli slávě a usmíření. Vybočují z davu, jsou osamocení, přesto vždy získají spřízněnou duši. A ano, ovšem, fragmentárnost! Tento bod splňují Maeina díla stejně dobře, jako je splňují například díla toho břídila Máchy.
A co víc, Mae svoje první pokusy rozhodně nenazvala Pokusy! Protože s ambicemi a nepopřeným sebevědomím nejdál dojdeme ;-)


Jak Snape potkal Maipe
Dlouhá sága o tom, jak slizka potkala slizku, která potkala jinou slizku, od té slizky si nechala udělat tetování a slizka potom už svoji slizku nikdy nezískala zpět. Žel, nikdy se nedozvíme konec tohoto dojemného příběhu, neb po vzoru největšího Máchova cyklu i tento svůj nejrozsáhlejší samostatný projekt nechala Mae důmyslně rozepsaný.

V očích nepřítele
Patnáctidílný epos s dramatickým úvodem a smírným, takřka až dojímavým koncem. Netvor, který je vlastně člověkem, a člověk, který je všeobecně považován za netvora, naleznou v sobě vzájemné sympatie a jímavost z monitoru již bude odkapávat navěky.

jednorázovky
Pryč s přebytečnými slovy! Dvacet let potřeboval Erben, aby svoji Kytici oholil na kost, osekal všechny ty částice a zbytečná adjektiva, ději nepřínosná a v očích dobrého autora neúnosná! To vše se Mae podařilo v jejích jednorázovkách za dobu tak krátkou, až vlastně nikdo neví, jak krátká byla!

Nerla

Nerla se svým literárním zařazením stále ještě váhá. Ach, tolik by se jí líbilo přiřadit se po bok Zolův, Maupassantův či Flaubertův! Jenže je to opravdu to, po čem její nepopiratelně růžové já touží? Nebylo by lepší začít brát drogy, stát se alkoholikem, utéct z domova a v příkopu u cesty poslední silou napsat básně, které by sotva stihly vyjít předtím, než by sama umřela na syfilis? Vždyť tím se proslavilo nemálo autorů!
V tomto mezidobí hledání sebe sama si tedy utužuje svoji literární zdatnost psaním podprůměrných, klišovitých a nenápaditých příběhů o Severusi Snapeovi, který jí připadal naprosto nezajímavý do doby, než ji Mae přinutila začít číst fanfiction.


Snapeův boj
Čtrnáctidílný příběh o Lily, Jamesovi a Severusovi, první z Nerliny dílny. Plný bolu a růžových scén, aby se nakonec rozplynul ve střípkách nicoty a zapomnění, neboť ani sama autorka si již není schopná vybavit, o čem to vlastně bylo.

Příslib
Čtyřdílná romance, která se nezvrhla ve slash s Lupinem a Snapem v hlavních rolích, ale zamýšlena tak původně byla. Však - nevadí! Spřízněnost duší je základem pro konečný úspěch a ačkoliv si již těžko kdo vybaví, zda někdo na konci umřel, v nebíčku spolu budou jistě mocinky moc šťastní.

jednorázovky
Občas ji to chytne. To nutkání, to nutkání! Jak by ve světě Harryho Pottera obstál Sauron, jak James Bond, jak Ciri? Co potom vznikne je děsivé, nelíbivé, nesmyslné, odporné míšení světů a žánrů, kdo by něco takového mohl myslet vážně? A přesto! Přesto...

překlady
Svými neumělými překlady z němčiny povídek horších než špatných se snaží Nerla očistit své pozemské hříchy, by jednou bez bázně a hany mohla Rowlingové do očí pohledět a říci: jsou i horší než já.

Kráska a Smrtijed

Veleprojekt Mae a Nerly, který při svém vzniku naprosto neměl ambice stát se povídkou a během své existence těchto na krátkou dobu nabytých ambicí znovu stihl pozbýt, protože text o sedmi stech stránkách již povídkou nazvat snad ani nelze.
Severus Snape jako nevrlý učitel lektvarů a ne zcela věrně sloužící poskok Voldemortův a Vanja Grishamová, havraspárka, která zažije prázdniny poněkud dobrodružnějšího ražení, spolu dojdou v interakci a jako takoví se posléze i dostanou nejen do Dějin bradavické školy.
Obrazně řečeno, samozřejmě.
Ačkoliv se cyklus příležitostně tváří nedokončeně, nedokončen nezůstane. Vážně, přijďte se podívat za dvacet let!

Monstrózní sága

Po delší době jsme se opět sešly k velkolepé spolupráci, která došla svého dokončení. Jedná se o povídku, kterou jsme psaly dohromady, ovšem oproti KaS jsme se nestřídaly po rolích, ale po odstavcích.
Samotná povídka je psaná ve třetí osobě a má 26 dílů, rozčleněné do pěti tematických částí.
Vyprávění se soustředí především na Hermionu, které zdatně sekundují Draco a Snape. Samozřejmě se vyskytují i všichni ostatní, kteří se nám do děje drze vetřeli.
Znalci kánonu musejí při čtení prominout nedostatečnou úctu k předloze, protože se setkají s mnoha faktickými změnami. Především Hermiona studuje sedmý ročník a je primuska, k čemuž nikdy nedošlo, a další podstatnou věcí je, že i v sedmém ročníku studuje jasnovidectví u profesorky Trelawneyové.