Můj nepřítel - díl osmý

7. červenec 2008 | 23.13 |

Dnes si dáme... trochu schůzování všeho druhu :-)

* * * * *

Severus se dostal z nemocnice až o hodinu později, po velmi emotivní výměně názorů s několika léčiteli. Po delší chvíli vzájemného obviňování ze zmizení Luciuse Malfoye mu nakonec uvěřili, že pacient byl pryč, už když tam Snape přišel; ještě déle ale trvala debata nad povahou jeho zranění. Léčitelé brali jeho útěk jako důkaz, že to opravdu byla zranění způsobená vlkodlakem, Snape však neústupně trval na tom, že pokud Malfoy zmizel, tak ze svých vlastních důvodů a že obří pavouci ze Zakázaného lesa jsou přesně tak nebezpeční, jak se podle povahy jeho zranění mohlo zdát.
Nakonec musel jednomu z léčitelů slíbit exemplář na prozkoumání – Severus se chvíli těšil představou, jaký by z toho byl školní trest pro Pottera - a mohl konečně odejít. Vrátil se k Děravému kotli, protože bylo víc než pravděpodobné, že ho Pán Zla brzy povolá.
Jeho návštěva u Malfoye nedopadla sice zcela podle jeho představ, ale Lucius mu byl nyní zavázán a to rozhodně stálo za to. Snape se spokojeně ušklíbl při představě, jak musí Malfoye užírat fakt, že ačkoli včera do Brumbálovy pracovny přišel očividně z nedůvěry ke Snapeovi, dočkal se vzápětí jeho pomoci. Snape byl navíc opravdu velice zvědav, jestli se z Malfoye stane vlkodlak. Nedokázal zdaleka domyslet všechny důsledky toho, co by to znamenalo. Malfoy, představitel jedné z nejbohatších a nejváženějších čistokrevných rodin...

"Mňááů?" ozvalo se. Snape se prudce posadil. Až teď si uvědomil, že při čekání usnul. Na podlaze uprostřed jeho pokoje se objevil patron kočky – podle charakteristického mrskání ocasem určitě patřil McGonagallové.
"Schůzka Fénixova řádu na Grimaudově náměstí o šesté," řekla kočka. "Doufáme, že budeš moci přijít, Severusi." Vzápětí zmizela a Severus, dosud omámený spánkem, chvíli dezorientovaně zíral na hodiny na stěně. Za chvíli bude muset vyrazit... musí si sebou vzít všechny –
Ostré pálení v paži mu však oznámilo, že přednost dostane jiná schůzka, na které se domácí koláčky docela určitě podávat nebudou.

Snape se rozhlédl po nabité jídelně. Jakmile otevřel dveře, obrátily se k němu tváře všech přítomných členů Řádu a hovor se vytratil do ztracena. Trochu se ušklíbl; Sirius byl díky svému nedávnému výletu tak zkrotlý, že ani nezačal pokřikovat nic o opozdilcích. Na své židli seděl se svěšenými rameny a Lupin, sedící vedle něj, vypadal ještě o poznání hůř.
Arthur Weasley mu udělal místo mezi sebou a Brumbálem a Severus si tam bez jediného slova hůlkou přenesl židli, na kterou se usadil.
"Jsem rád, že jste přišel, Severusi." Brumbálův hlas zněl možná o něco unaveněji, než jindy, ale držel se vzpřímeně a způsob, jakým si probíral vousy svými prsty, byl stejný jako vždycky, utěšujícím způsobem známý. "Právě jsme seznámili Řád s včerejšími událostmi."
Vedle Brumbála seděla i McGonagallová a Snapea napadlo, že je tu nezdravě velká část profesorského sboru.

Snad si dnes dají studenti pokoj - podobné schůzky se zpravidla vprostřed týdne nekonaly.
"Doufám, že nám povíte, jak dopadla vaše návštěva u pana Malfoye. Tušíte, kdy vás povolá Voldemort?"
"Právě od něj přicházím," řekl Snape. Hovořil potichu, přesto ta slova zapadla do napjatého ticha důrazněji, než kdyby křičel.

"Řekni mi nějaký důvod, proč bych toho hlupáka neměl zabít." Syčivý hlas Pána Zla se rozléhal nepříjemně temnou síní. Snape to místo neznal, ale nemohl riskovat přílišnou zvědavost. Oči upíral do země, na špinavou rozbitou dlažbu, která nepohodlně tlačila do kolenou, a takřka fyzicky cítil, jak se k němu Voldemort přibližuje.
Malfoyovo nehybné tělo leželo o pár kroků dál. Kápi mu patrně strhnul Voldemort a Luciusovy bílé vlasy ležely rozhozené na zemi a zakrývaly mu tvář. Zřejmě byl v bezvědomí, nebo se neodvážil bez dovolení pohnout ani palcem.
Snape věděl o spoustě důvodů, proč nezabíjet Malfoye.
"Můj pane..."
Ty důvody však nebyly ani zdaleka totožné s těmi, které by měl slyšet zrovna Voldemort.
"Je vám oddaný, můj pane. Dosud vám sloužil jak náleží a díky jeho příkladu se na naši stranu přidala řada dobrých kouzelníků."
Poslední věta byla trochu riskantní; Voldemort ji mohl pochopit tak, že ti kouzelníci šli spíše za Malfoyem, než za ním. Naštěstí tu možnost pominul.
"Dám ti ještě šanci, Luciusi, když se za tebe Severus tak pěkně... přimlouvá."
Snape se zachvěl. Zaznělo v tom víc, než bylo řečeno; výsměch a nějaký skrytý plán, který nedokázal odhalit.

"Malfoyova smrt by nám pomohla," ozval se odbojný hlas. Sirius se zřejmě začal oklepávat.
Snape k němu zdvihl oči. "Myslíš, Blacku?"
"Je to silný kouzelník a dělá hodně pro to, aby..."
"Jistě." Snape netrpělivě zdvihl ruku, aby ho umlčel. "Je velice silný, vlivný, bohatý – je k nepřehlédnutí. Pokud by ho však Pán Zla zabil, někdo by se rychle vyšvihl na jeho místo a začal plnit úkoly, které byly původně určené pro něho. Skoro určitě by to však byl někdo, koho bychom zdaleka neměli tak dobře podchyceného jako Malfoye."
"Jinak řečeno," zašklebil se Sirius, "přišel bys o své čaje o páté?"
"Přesně tak. Přišel bych o čaje o páté." Ze Severusova hlasu zaznělo tak nepokryté pohrdání a skepse, že Sirius napůl vstal a očividně se chtěl začít hádat.
"Sedni si," chytil ho Lupin za rameno a stáhl zpět na židli. "Malfoy, který je vděčný někomu z Řádu, je mnohem lepší než mrtvý Malfoy."
"Alespoň někdo chápavý."
"Ve skutečnosti zní otázka jinak," vmísil se Kingley do počínající hádky. "Je Vy-víte-kdo skutečně tak hloupý, aby si zabil zrovna Malfoye? Nebo spíše – tak sebevědomý?"

Snape si v duchu rychle přehrál okamžiky s Luciusem. Pán Zla z něj zjevně nitrozpytem vytáhl vše, co se stalo; ale ne, Severus si byl jistý, že neřekl či neudělal za celou dobu nic, co by bylo na škodu.
"Mluv, Severusi. Včera jsi mi slíbil zábavu s vlkodlakem."
"Dostal ode mě podrobné příkazy, můj pane. Nezmínit se nikomu o tom, že se ocitl ve vaší přítomnosti. Chovat se jako kdykoli jindy. Těsně před východem Měsíce zajít za Brumbálem..." Snape podrobně popisoval zdemolovanou pracovnu a těžká Brumbálova zranění. Soustředil se na to, aby ve své mysli nabízel Voldemortovu nitrozpytu odpovídající obrazy. Tlak uvnitř hlavy byl takřka nesnesitelný.
"Ten starý hlupák ho podcenil," řekl Voldemort. "Vlkodlak je mrtvý?"
"Ne, pane. Brumbál... Brumbál došel k názoru, že to nebyla jeho vina, a pokouší se to ututlat."
"Brumbál je sentimentální staroch," řekl Voldemort, "ale jeho slabost pro vlkodlaky se možná ještě bude hodit. Bylo to – uspokojivé, Severusi."
Snape sklonil hlavu ještě níž. Taková slova, na zdejší poměry až nezvykle pochvalná, nevěstila nic dobrého.
"Brumbál tedy nebyl pokousán. Luciusi, dostaneš šanci napravit svou chybu."

"Zdařilé vysvětlení," řekl Brumbál uznale.
"Nemyslím, pane. Obvykle dávám přednost verzím, ve kterých je více pravdy. Příliš mnoho detailů se snadno zapomene, nebo si začnou odporovat." Severus rád přijal od Molly šálek horkého čaje. Obemknul ho vychladlýma rukama a s potěšením vnímal jeho teplo. Mimoděk ho při pohledu na Lupina napadlo, že vypadá, jako by ho právě objal mozkomor.
"Nikdo nepochybuje, že se ve lžích vyznáš, Snape," řekl Sirius kousavě. Snape ho ignoroval. Odmlčel se a zahleděl na svoje ruce. "Pána Zla velice zaujala představa Brumbála měnícího se ve vlkodlaka. Malfoy dostal za úkol ho navštívit při dalším úplňku. Já ho mám dostat do jeho pracovny, pokud ho pan ředitel nebude chtít přijmout."
Několik lidí začalo mluvit naráz a v okamžení nebylo slyšet vlastního slova. Brumbál se je nesnažil utišit. "Myslíte, že z Malfoye bude vlkodlak?" naklonil se k Severusovi.
"Nevím. Myslím, že ne. Není to ale jisté."
"Remusi... Remusi!" musel Brumbál překřičet několik horlivě diskutujících kouzelníků. "Slyšel jsi někdy o podobném případu? Že by vlkodlak pod lektvarem někoho pokousal?"
Lupin jenom zavrtěl mlčky hlavou.
"Malfoyovi jsem naopak řekl, že je to takřka jisté," řekl Severus zamyšleně. "Alespoň nějaký čas, než by si našel jiného vhodného kouzelníka, by byl závislý na mých lektvarech."
"Máme měsíc na to něco vymyslet," řekl Brumbál skoro vesele. "To se povede málokdy. Kde je Malfoy teď?"
"Přemístil jsem ho do jeho sídla. Má tam dost skřítků na to, aby se o něj postarali."
Schůze Fénixova řádu byla rozpuštěna.


Co neprozíravého provede Remus?
Jak se daří Luciusovi?
Co provede Silvie se svým lektvarem?
Kolik zubů mají speřetky?
Čtěte v dalších dílech!

Další díl

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Můj nepřítel - díl osmý kvik 07. 07. 2008 - 23:16
RE: Můj nepřítel - díl osmý theopendoor®pise.cz 07. 07. 2008 - 23:47
RE: Můj nepřítel - díl osmý nerla 08. 07. 2008 - 06:35
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 08:15
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý nerla 08. 07. 2008 - 08:33
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý amabell®pise.cz 08. 12. 2013 - 10:49
RE(3x): Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 12. 2013 - 12:26
RE: Můj nepřítel - díl osmý polgara 08. 07. 2008 - 08:51
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 08:56
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 09:10
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 09:38
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 10:01
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 10:09
RE: Můj nepřítel - díl osmý nerla 08. 07. 2008 - 10:17
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý nerla 08. 07. 2008 - 10:43
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 11:41
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 11:45
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 13:10
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 20:13
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý kvik 08. 07. 2008 - 20:57
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 08. 07. 2008 - 22:11
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 07. 2008 - 23:12
RE: Můj nepřítel - díl osmý kvik 09. 07. 2008 - 05:31
RE: Můj nepřítel - díl osmý kvik 09. 07. 2008 - 06:35
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 09. 07. 2008 - 08:52
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý kvik 09. 07. 2008 - 10:32
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 09. 07. 2008 - 11:02
RE: Můj nepřítel - díl osmý ivik.bublik 09. 07. 2008 - 11:28
RE: Můj nepřítel - díl osmý nerla 09. 07. 2008 - 17:14
RE: Můj nepřítel - díl osmý hermione007 09. 07. 2008 - 18:07
RE: Můj nepřítel - díl osmý mae 09. 07. 2008 - 20:51
RE: Můj nepřítel - díl osmý hermione007 12. 07. 2008 - 17:01
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý kvik 12. 07. 2008 - 17:28
RE: Můj nepřítel - díl osmý amabell®pise.cz 08. 12. 2013 - 10:46
RE(2x): Můj nepřítel - díl osmý mae 08. 12. 2013 - 12:27