Můj nepřítel - díl šestý

6. červenec 2008 | 01.19 |

Na to, že to měla být povídka o čtyřech dílech, se nějak rozbujela :-) A to jsem to zase ještě ani nestačila pořádně rozjet. Nu což, uvidíme. Dokud je chuť do psaní (podpořená poleháváním s angínou), tak proč ne.

* * * * * * * * * * * * * *

Minerva McGonagallová, dosud udýchaná a s námahou bojující o tolik potřebný klid, se v duchu proklínala za to, že napřed běžela do Lupinova kabinetu. Probrat Snapea se jí beztak nepodařilo a Lupin už byl pryč.
Hlavní bylo najít Brumbála, nakonec stačilo udělat dva tři kroky a objevila i jeho tělo. Ležel za stolem, se zavřenýma očima, v tratolišti krve. Pracovna ostatně vypadala celá jako - po útoku vlkodlaka. Všude střepy a převrácený nábytek, krev. Profesorka si teprve teď uvědomila, kdo je ten druhý muž, nyní napůl zavalený bezvědomým vlkodlakem. Nechápala však, co se stalo. Vždyť Snape jasně řekl, že Lupin vypil lektvar; ale ona o něm nechtěla pochybovat, ne o Snapeovi. Kdyby zradil, bylo by ztraceno příliš mnoho.

Brumbál otevřel oči dřív, než k němu stačila dojít. "Na tohle už jsem příliš starý," zabručel a pokusil se vstát. "Úžasná rychlost, opravdu," dodal pochvalně. "A to jsem se obával, abych mu..." Zalapal po dechu a zase se položil. Mezi cáry oblečení na hrudi byly patrné čtyři hluboké rovnoběžné šrámy, ze kterých se valila krev. Dlouhý vous měl krví přímo nasáklý a jeho původní barva nebyla k rozeznání.
"Zůstaňte ležet, zavolám Poppy." McGonagallová provedla pár základních kouzel první pomoci, aby mu ulevila z nejhoršího, a Brumbál se, přes její protesty, postavil pomalu na nohy.
V mírném předklonu, zatímco se jednou rukou přidržoval nábytku a druhou tiskl k podrápané hrudi, se doplahočil k Lupinovi a Malfoyovi. "Minervo, pomozte mi."
Napůl kouzlem, napůl rukama odvalili zvíře stranou. Malfoy, kterému z rozervaného ramene a paže tekla stále spousta krve, žil, ale byl v hlubokém bezvědomí.
"Zuby," řekl Brumbál velice tiše. "Remus ho pokousal."
McGonagallová na něho ostře pohlédla. "Myslíte, že..."
"Kéž bych věděl, Minervo."

Nemuseli se po nikom shánět. Snape dorazil záhy, rozzuřený a dosud poněkud dezorientovaný. Ačkoli při chůzi tu a tam narazil do nábytku, byl dostatečně schopný spolu s Minervou zařídit nenápadný odvoz Malfoye ke Svatému Mungovi, Brumbála dopravit na ošetřovnu – trval na tom, že to bude bohatě stačit – a nakonec spolu zůstali s tělem vlkodlaka, pro jistotu spoutaného mnoha metry kouzelného provazu.
"To prostě není možné," vztekal se Snape. "Lektvar byl naprosto v pořádku. Potter mě sice obdařil mdlobami dřív, než jsem si stačil ověřit účinek imperia – ale nevěřím, že se mu Lupin neubránil sám. Věděl, že mé příkazy jsou nesmyslné vzhledem k tomu, že dostal lektvar.

.. Nebo jestli snad byl příliš oslabený..." Běhal po pracovně jako lev v kleci a pod nohama mu křupalo drcené sklo. "Pottera osobně roztrhnu."
"Potter," řekla McGonagallová zamyšleně. Pohlédla na Snapea. "Severusi, jdu za Harrym. Zeptám se ho na tu chvíli, kdy byl s Lupinem, zatímco jste byl v bezvědomí."

Netrvalo dlouho a vrátila se s informací o kouzlu finite incantatem. Snape přestal zuřit, vyhrabal z nepořádku kus papíru a začal počítat, co udělá takové kouzlo s účinky vlkodlačího lektvaru. "Malfoy, ten beznadějný pitomec, má ještě naději," zamumlal napůl pro sebe. "A silně pochybuji, že by veřejně přiznal, že je z něj..." Snape zvedl hlavu a zahleděl se na profesorku.
"Ano?" řekla nervózně.
"Sežeňte na zítřek záskok na mé hodiny. Okamžitě se přemístím ke svatému Mungovi." Úsměv beze stopy veselí. "Hodlám vydírat Luciuse Malfoye."
"Ale Severusi...!" vykřikla za ním McGonagallová. "Co mám dělat s ním?"
"Promění se zpátky, až se probere," mávnul rukou Snape. "V nejhorším uzavřete kabinet, sám se ven do rána určitě nedostane." Vyběhl ven a profesorka, ač to bylo jinak její povaze zcela cizí, si s velikou chutí kopla do stolu.

Lupin se probíral pomalu a s pocitem, že je všechno špatně. Bolel ho každý kousek těla, na chvíli propadl dojmu, že je stále ještě v rukou Voldemorta a bojuje s kletbou cruciatus, pak si ale uvědomil, že se sílícím vědomím dokončuje proměnu z vlkodlaka v člověka. Ucítil na svém těle chladivou látku – někdo přes něj právě přehodil nějaké plátno. Takže je na správném místě, ať už je to kdekoli...
Brumbál.
Začal usilovně bojovat se zbytky mlhy kolem sebe, snažil se postavit.
"Remusi, okamžitě se uklidněte, nebo vás zase svážu!" Hlas byl natolik autoritativní – a věděl, že ho zná – že opravdu znehybněl. "Minerva," zachraptěl.
"Ano. Hlavně ležte v klidu."

Donutil se čekat, dokud nezískal dostatečnou vládu nad svým tělem i vědomím. Pak se zvolna posadil. Zjistil, že ona chladivá látka byl ubrus, který přes něj McGonagallová přehodila. Jeho oblečení bylo, nepochybně roztrhané na kousky, dosud součástí nepořádku na druhém konci pracovny. Jako vlkodlak byl Lupin mistr ve výrobě provizorních kusů oděvu. Takový ubrus, který se dal uvázat kolem pasu, byl vyloženě luxusní záležitost.
S nevěřícným úlekem se rozhlížel po spoušti kolem sebe. McGonagallová mu bez vybízení stručně shrnula dění dnešního večera.
"Musím z Bradavic okamžitě odejít," zašeptal Lupin. "Jsem nebezpečný."
"Nesmysl," odsekla rázně. "Nebyla to vaše vina. Každý z nás se dá zneužít jako zbraň – stačí vhodné zaklínadlo. Dojdu vám pro šaty, Remusi. Odpočívejte. Zítra musíte vypadat, že se vůbec nic nestalo. Myslím, že Severus je přesvědčen, že i kdyby se z Malfoye stal vlkodlak, pokusí se to ututlat. Zatím se musíme pokoušet o totéž."

Sotva její kroky odezněly, Lupin se těžce zvedl, postavil si jedno z křesel a usadil se tak, aby neviděl na krev na podlaze. Vzápětí mu sluch, dosud po vlkodlačím citlivý, napověděl, že není sám.
"Jen pojďte," řekl nahlas. "Nebudu vás rušit."
Objevil se před ním provinilý skřítek. "To my nechceme rušit vás, pane," řekl omluvně. "Ale veliký nepořádek tady... abychom to stihli do rána, musíme začít..." Skřítci obecně pracovali tehdy, kdy byli pro studenty i profesory dokonale neviditelní. Remus byl ale v té chvíli za jejich společnost nesmírně rád.
"Dělejte, co je třeba."
S přivřenýma očima pozoroval skřítky, jak rychle dávají do pořádku spoušť v pracovně. Byli dokonale sehraní, domlouvali se sotva tu a tam nějakým gestem. Kombinací jejich kouzel a rychlých tlapek rychle začalo mizet to nejhorší.

Lupin zatím usilovně uvažoval, co dál. Na jednu stranu byli zbavení nutnosti vymýšlet jakékoli historky. Malfoy byl ten nejlepší svědek Snapeovy oddanosti vůči Voldemortovi. Tím ale dobré zprávy končily. Lupin nikdy nikoho nepokousal a i když šlo o Malfoye, připadal si... strašně. Pošpiněný a změněný, jako by překročil hranici, vstoupil na druhý břeh řeky, podél které musel jít, ale od které usilovně odvracel pohled. A jestli se Malfoy stane vlkodlakem – ne, nedomýšlet.
Ve snaze odvést myšlenky jiným směrem se chvíli zabýval Snapem a napadlo ho, že teď byli podvakrát spřízněni stejnou kletbou krátce po sobě – oba si v kruhu smrtijedů protrpěli cruciatus a oba poslal do mdlob přítel ranou do zad...
Co to bude do třetice? uvažoval Lupin, v polospánku a unavený si ani nepřipouštěl možnost, že by žádné "do třetice" nemuselo být. Podobné věci přeci vždycky chodí ve trojicích...

"Remusi, probuďte se, ať můžete jít spát," probral ho Minervin hlas. Zazněl v tom bezděčný úsměv, do rukou mu strčila jeho vlastní hábit a odvrátila se, aby mu poskytla soukromí k oblékání. "Na první dvě hodiny jsem za vás sehnala náhradu," řekla směrem ke krbu. "Protože je ale pryč i Severus, další buď odpadnou, nebo se pokuste na ně přijít, ať studenti nezačnou příliš spekulovat."
"Mohu přijít už ráno," pokusil se odporovat a konečně slušně oblečený, složil ubrus a odložil jej do křesla.
Otočila se k němu. "Vypadáte hrozně," oznámila. "Spěte, co nejdéle to bude možné. Dobrou noc, Remusi."
Nic nechtěl víc.

Stane se Lucius Malfoy vlkodlakem?
Dozví se studenti, co se stalo?
Co shodného se stane Severusovi a Remusovi do třetice?
Uspokojí Voldemorta Snapeova historie?
Čtěte v dalších dílech!

Další kapitola

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Můj nepřítel - díl šestý ivikbublik®pise.cz 06. 07. 2008 - 08:19
RE: Můj nepřítel - díl šestý kvik 06. 07. 2008 - 08:21
RE: Můj nepřítel - díl šestý nerla 06. 07. 2008 - 09:15
RE: Můj nepřítel - díl šestý polgara 06. 07. 2008 - 12:04
RE(2x): Můj nepřítel - díl šestý nerla 06. 07. 2008 - 12:07
RE(3x): Můj nepřítel - díl šestý polgara 06. 07. 2008 - 12:37
RE(4x): Můj nepřítel - díl šestý nerla 06. 07. 2008 - 13:33
RE(5x): Můj nepřítel - díl šestý polgara 06. 07. 2008 - 14:06
RE: Můj nepřítel - díl šestý mae 06. 07. 2008 - 15:12
RE(2x): Můj nepřítel - díl šestý polgara 06. 07. 2008 - 16:09
RE(3x): Můj nepřítel - díl šestý nerla 06. 07. 2008 - 17:15
RE: Můj nepřítel - díl šestý mae 06. 07. 2008 - 17:22
RE(2x): Můj nepřítel - díl šestý polgara 06. 07. 2008 - 19:24
RE: Můj nepřítel - díl šestý ivikbublik®pise.cz 06. 07. 2008 - 19:06
RE: Můj nepřítel - díl šestý kvik 06. 07. 2008 - 22:02
RE: Můj nepřítel - díl šestý hermione007 07. 07. 2008 - 14:08