Můj nepřítel - díl pátý

4. červenec 2008 | 23.38 |

Brumbálova pracovna, pozdní večer, Lupin proměněný ve vlkodlaka... základní otázka asi zní - uchová si zdravý rozum?

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Lupin do poslední chvíle nevěděl přesně, co vlastně udělá. Když ale opojení ze silného a pružného těla přebilo bolest po proměně, zatřepal hlavou jako pes a vítězoslavně zařval. Zadrnčelo sklo v oknech a oba muži byli na chvíli zcela ohlušeni. Lupin setřásl zbytky roztrhaných šatů. Konečně bylo vše v patřičném souladu. Byl silný, pružný, sebevědomý; jeho čenich se probíral pachy okolí s rozkoší a jistotou, uši se samy natáčely po zajímavých zvucích... jak příjemná změna po těch nedokonalých lidských smyslech, díky úplňku zahlcených vjemy, které nedokázaly zpracovat. Až odkudsi z hrudi mu znělo neustálé hluboké vrčení.

Znovu potřásl hlavou. Chtěl – ovšem, chtěl vystrašit Malfoye. Ale to nebyl jeho úkol, ne, dnes měl něco jiného... přikázali mu... přikázali mu přeci zabít Brumbála. Nevěděl už přesně kdo a jak, ale byl to někdo, komu důvěřoval, to si pamatoval. Bylo to důležité. Chtěl si přesně vzpomenout. Jeho napůl zvířecí mozek se však jen stěží probíral fakty posledních hodin.
"Remusi, vzpamatuj se!" zaslechl naléhavý hlas. Zaostřil na postavičku před sebou. Slabý, starý protivník, nedůstojný vášnivé energii, která mu teď proudila žilami. "Soustřeď se na člověka v sobě. Ty se ovládneš!" Lupin na Brumbála vycenil zuby a s přimhouřenýma očima se na něho zahleděl.
Brumbál je přítel... zabít Brumbála... zabít přítele? Vlkodlaci nemají přátele.
Remus se vrhl vpřed.Filch odvlekl Harryho rovnou za profesorkou McGonagallovou. Když je spatřila spolu, objevil se jí v očích takový pohled, že Filch usoudil, že mu vystačí nejmíň na měsíc dopředu na něj jenom vzpomínat. Ten spratek dostane, co si zaslouží.
"Nechte nás o samotě, pane Filchi," požádala ho profesorka. "S Harrym se ostatně brzy uvidíte kvůli školnímu trestu." Rozzářený Filch odešel a Harry, přes všechno, co se mu ještě mohlo stát, se rozhodl kousnout do kyselého jablka.
"Vyloučíte mě ze školy, že jo," řekl sklesle a mimoděk si mnul rameno, za které ho Filch přehnaně pevně cestou držel.
"Pracujete na tom úspěšně, Pottere." Hlas měla jako led.
Chlapec k ní odhodlaně zvedl oči. "Chtěl jsem jenom vidět Lupina. Jestli je v pořádku. Ale omráčil jsem Snapea. Ten už se určitě postará, aby..."
Profesorka zesinala. "Severus byl v Remusově kabinetě a vy jste ho omráčil?" ujišťovala a v rozrušení zapomněla i na patřičné jmenování obou profesorů.


"Snape říkal něco o kletbě imperius a já jsem si myslel..."
McGonagallová vyskočila a vyběhla z kabinetu. Harry za ní zůstal překvapeně zírat, rychle ale usoudil, že kdyby ho ještě někdo navíc přistihl v její pracovně, nevysvětlil by už nic a raději se odplížil na kolej. Byl si jistý, že ještě dostane pěkné kapky od Hermiony. Navíc u Lupina nechal plášť...
Ne, dnes už se opravdu nic horšího nemůže stát.

Brumbál do poslední chvíle doufal, že se Remus ovládne natolik, aby mu nemusel ublížit. Ocitl se v nezáviděníhodné situaci: doopravdy nevěděl, jestli předvádí Malfoyovi komedii, nebo mu jde o život. A nyní si uvědomil – to ty zběsilé oči, takřka bez jiskry inteligence, ale plné žádostivosti – že doufal marně. Jeho hůlka ležela na stole, takřka na dosah. Hmátnul po ní. Remus byl však příliš rychlý.
Kouzlo, které na něj Brumbál vyslal bez hůlky a beze slov, nebylo tak silné, jak by být mohlo, kdyby ji držel v ruce. Vlkodlaka také zarazilo jen na okamžik. I Brumbál, jindy zkušený a odhodlaný bojovník, podcenil sílu, odolnost a hlavně rychlost toho tvora, který jen pramálo připomínal mírného Lupina. Snad by se mu to nestalo, kdyby to byl kdokoli jiný. On však stále viděl pod srstí a drápy svého přítele... příliš dlouho váhal.
Jediné máchnutí tlapou odhodilo Brumbála přes křeslo, stůl a polovinu místnosti a bradavický ředitel zůstal ležet na zemi. Jeho tělo srazilo cestou řadu věcí, které s rachotem padaly na zem. Byl to jen začátek ničivého koncertu, protože obrovský vlkodlak se neohlížel na nic. Spíš se zdálo, že mu rozbíjení dělá radost.

Nyní se ocitl Lupinovi v zorném poli Lucius Malfoy. Vlkodlak, dychtivý boje a zklamaný snadným vítězstvím, se neohlížel, kam dopadla jeho první oběť. Vyskočil na stůl – kolem jeho tlap padaly na zem další věci s hlasitým řinčením a výmluvným třeskotem rozbíjeného skla – odrazil se a jediným skokem se chtěl vrhnout na Malfoye. Ten stál u okna, bílý jako křída, ale připravený. Ne, ani v nejmenším nepočítal s tím, že k Lupinově proměně opravdu došlo. Ale držel hůlku a znal mocná kouzla. Dosud je - jaké neštěstí a osudová náhoda, slyšel se už napůl, až bude po všem - nemohl použít, neboť by jimi zasáhl Brumbála, který byl přímo mezi ním a Lupinem. Nyní samozřejmě neváhal.
"Saxum!" vyslovil pevně. Remus ucítil po celém těle nepříjemné brnění a svaly jako by mu ztuhly. Letěl ale už a neúprosná setrvačnost stala se Malfoyovi osudnou. Vlkodlak, napůl bez sebe, ale stále nebezpečný, zakousl se mu do paže a jak padal na zem, vytrhl veliký kus masa. Luciusovi se zatmělo před očima, přesto měl ještě tolik duchapřítomnosti, aby vyslal další kouzlo. Vyslovené jenom napůl, ale kouzelník jako on samozřejmě ovládá i neverbální kouzla... Ne, ani to nestačilo.
"Mdloby na tebe!" zakřičel ženský hlas a záblesk kouzla zasáhl vlkodlaka do zad. Jindy by nejspíš bylo takové kouzlo příliš slabé, ale v kombinaci s tím Malfoyovým svou práci odvedlo. Těžké zvířecí tělo ještě těžce narazilo Malfoye na zeď a pak se oba zhroutili na zem.

Přežil Albus Brumbál?
Přežil Lucius Malfoy?
Přežije Harry zjištění, co všechno způsobil?
Čtěte v dalších dílech!

Další kapitola

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Můj nepřítel - díl pátý nerla 05. 07. 2008 - 00:28
RE: Můj nepřítel - díl pátý kvik 05. 07. 2008 - 00:33
RE: Můj nepřítel - díl pátý ivikbublik®pise.cz 05. 07. 2008 - 10:59
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 11:47
RE: Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 13:52
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 14:02
RE(2x): Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 15:58
RE: Můj nepřítel - díl pátý nerla 05. 07. 2008 - 14:10
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 16:32
RE(2x): Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 16:44
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 16:46
RE(2x): Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 17:26
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 17:30
RE(2x): Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 17:45
RE: Můj nepřítel - díl pátý ivikbublik®pise.cz 05. 07. 2008 - 19:16
RE: Můj nepřítel - díl pátý nerla 05. 07. 2008 - 21:06
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 05. 07. 2008 - 21:22
RE(2x): Můj nepřítel - díl pátý polgara 05. 07. 2008 - 22:07
RE: Můj nepřítel - díl pátý hermione007 07. 07. 2008 - 14:07
RE: Můj nepřítel - díl pátý mae 07. 07. 2008 - 23:03