Muž s nickem Voldemort

29. červen 2008 | 00.28 |

Ech, jak bych to jen to... uvedla. Je to krátké, není to růžové a rozhodně to není myšleno vážně. K názvu mě donutila Mae a rozhodně to tak zcela nesedí, ale zase je (ten název 8-)) fakt dobrej. A... a vůbec. A jestli se někdo z vás nebude chytat, pak zakleju naše přednášející a přestanu věřit v boha jménem Intertextovost. Tak!

Místnost byla plná kouře z vonných tyčinek, okna byla zatemněná těžkými závěsy. Kabaretní stoličky vypadaly, že se pod studenty rozpadnou, jen co si na ně sednou, a na malých stolcích ležely křišťálové koule.

"Jé, to jsou pravé křišťálové koule?" vypískla Pansy Parkinsonová, když se rozhlédla po místnosti. Harry se zděšeně podíval na Rona.

"Vítejte, milánci," ozval se zastřený hlas a ze zadní části místnosti vystoupila postava. Vzbuzovala úctu, vzbuzovala respekt - asi takový, jako autobus, který zatím stojí, ale může se kdykoliv rozjet. Hagrid byl také obrovský, byl dokonce větší, než tato žena. Jenže Hagrid neměl válečné maskování na tváři a nenosil ochranná skla na očích, která byla jistě zaručeně účinná proti mouchám i jaderným výbuchům.

"Vypadá jako moucha tse-tse," zašeptal Ron a k jeho i Harryho údivu to byla Hermiona, kdo se první zachichotal.

"Posaďte se. Sešli jsme se tu dnes poprvé a není lepší způsob, jak zahájit výuku, než věštba z křišťálových koulí. Nečekám, že tam něco uvidíte hned napoprvé, ale zkusit to můžete." Zasedla ke svému stolku, který stál na stupínku, a pohlédla do koule, která vypadala ještě o chlup křišťálověji než ostatní. Její oči se zastřely závojem černých řas, když tu se prudce nadechla a vyděšeně zdvihla pohled zpátky k žákům. "Pan Potter? Je tu mezi námi pan Potter?"

Hermiona se na něj dívala zvědavě, Ron pobaveně, když vstával. Profesorka na něj vrhala pohled plný zděšený a soustrasti. "Viděla jsem vaši smrt, pane Pottere," hlesla potichu. Dívky ve třídě se zajíkly, mezi chlapci to vzrušeně zašumělo, Ron s Hermionou se rozesmáli. Harry zaváhal jen okamžik. "To dokážu taky, paní profesorko. S dramatickým pohledem se zahledět do koule, vyděšeně otevřít ústa a-" Nedořekl.

Křišťálová koule pod Harryho pohledem zrudla, objevil se v ní oheň a Harry ucítil TEN pohled. Cítil, jak po něm pátrá, jak ho hledá, cítil, že už ho skoro má. Náhle plameny zřídly a od uviděl Oko - černá zornička, která vyplňovala celou křišťálovou kouli.

Náhle se pohled změnil. Harry - stále s dramatickým pohledem a vyděšeně otevřenými ústy - spatřil muže, který upíral ještě o trochu více a o hodně upřímněji vyděšenější pohled do koule.

Muž byl malinký, měl světlé kudrnaté vlasy a zřetelně by potřeboval sprchu. Náhle k němu zezadu přiběhla jiná postava, muž s hustým plnovousem, celý v bílém a se špičatým kloboukem, velmi rozčilený a zjevně cosi křičícící, a hodil nějaký hadr na kouli, která potemněla. Z jeho artikulujících rtů vyčetl Harry jediné slovo: palantír.

Obraz se vrátil k planoucímu Oku. Harry se cítil jako pod drobnohledem, Oko ho úpěnlivě hledalo, bylo stále blíž, ani veškerá ochranná kouzla Bradavic jej nemohla zastavit, ten tlak byl strašlivý a neúprosný. Rukou sjel namátkou do kapsy, ve které měl prstýnek, který nedávno našel na ulici. Měl obrovskou touhu si jej nasadit, nedalo se odolat, ta touha, taková touha!

"Harry, jsi v pořádku?" Hermiona se na Harryho odvážila promluvit až poté, co mu ze stále pootevřených úst ukápla slina na stolek s křišťálovou koulí.

Odtrhl pohled z koule, která opět potemněla, tentokrát již nastálo. "Jo, jasně," odpověděl nepřítomně. Co se to jen mohlo dít?

Ron mu podal láhev s vodou, aby se napil. Celá třída zírala na Harryho, včetně profesorky. Málem mu zaskočilo, když si to uvědomil. Voda v jeho hrdle udělala zvuk ne nepodobný ,glum`, než sklouzla dál do žaludku.

Harry odložil láhev a pohlédl profesorce do očí. Nevěděl, co říct. Rukou v kapse nahmatal kov prstýnku, který našel. "Prosím, milášku?" pronesl nahlas. Třída by se rozesmála, kdyby nebyla paralyzována tou podívanou.

Profesorka na Harryho pohlédla. "Já jsem nic neříkala, Pottere. Ale jestli to bylo opravdu na mě, počkejte na mě po vyučování. Ačkoliv bývá věkový rozdíl nepřekonatelný, vy už jste dokázal věci, které se jiným nepovedly." Potom se na něj usmála. Harry se zachvěl.

Na chodbě se strhl povyk. "Pán zla je tady! Pán zla se vrátil! Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit!" Harry se pomalu vydal ke dveřím. Věděl, proč a jak se náhle objevil Voldemort přímo zde, v Bradavicích. Věděl i, že on se toho, co Voldemort chtěl, nikdy nevzdá. Jeho miláška.

Sauron

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Muž s nickem Voldemort kvik 29. 06. 2008 - 01:30
RE: Muž s nickem Voldemort kvik 29. 06. 2008 - 01:32
RE: Muž s nickem Voldemort nerla 29. 06. 2008 - 08:56
RE: Muž s nickem Voldemort mae 29. 06. 2008 - 14:37
RE: Muž s nickem Voldemort Žozefa 29. 06. 2008 - 16:53
RE(2x): Muž s nickem Voldemort kvik 29. 06. 2008 - 22:47
RE: Muž s nickem Voldemort graveyard®vzpomina.cz 30. 06. 2008 - 00:03
RE: Muž s nickem Voldemort lady afraid 30. 06. 2008 - 16:43
RE: Muž s nickem Voldemort nerla 30. 06. 2008 - 18:31
RE(2x): Muž s nickem Voldemort lady afraid 30. 06. 2008 - 19:19
RE: Muž s nickem Voldemort graveyard®vzpomina.cz 30. 06. 2008 - 19:54
RE: Muž s nickem Voldemort mae 30. 06. 2008 - 21:11
RE: Muž s nickem Voldemort nerla 30. 06. 2008 - 22:21
RE: Muž s nickem Voldemort hermione007 03. 07. 2008 - 10:12
RE: Muž s nickem Voldemort ivikbublik®pise.cz 05. 07. 2008 - 11:10
RE: Muž s nickem Voldemort nerla 05. 07. 2008 - 14:09