Osud silnější lásky

14. červen 2008 | 21.42 |

Jednorázovka s Harrym Potterem, Minervou McGongallovou, Sybilou Trelawneyovou a jednou záhadnou postavou. Úryvek je převzat z jiné knížky. Kdybyste se ho pokoušeli najít, poradím vám, že je ze strany 264 :-D

Profesorka McGonagallová se prohlédla v zrcadle. Vlastně nebyla tak stará, jak ostatní tvrdili. Dobře, měla šedivé vlasy, ale to jen proto, že se nemohla rozhodnout, zda by jí blonďatá hříva opravdu přidala, nebo zda by nebyla vhodnější havraní čerň. Brýle nosila kvůli zdání přísnosti, protože moc dobře věděla, jak se chovají studenti kupříkladu k profesorce Trelawneyové. A ta počínající celulitida nebyla skoro vidět.

A jinak? Tělo štíhlé jako mladice!

Nemohla to déle snášet. To napětí, to čekání!

Někdo zaklepal. Trhla sebou a mávnutím hůlky zhasla svíce. "Počkejte!" zavolala spěšně a začala tápat kolem sebe pátrajíc po svém hábitu. Konečně ho našla. Šustění látky a profesorka znovu rozsvítila. "Ano?" vyzvala příchozího odměřeně. Dveře vrzly a dovnitř nakoukla černá kštice naposedných vlasů. "Jdu na ten školní trest," špitl a zůstal stát ve dveřích.

Vypadal nevyspale. Černé kruhy pod očima a zarudlé oči, vlasy rozcuchané a neumyté. Profesorka McGonagallová si uvědomila, že je to opravdu tak. Neposlušný student si jen přišel odpykat trest - proč by se měl drhnout a upravovat, když pravděpodobně skončí na kolenou při mytí podlahy ve Velké síni? V tu chvíli ji to velmi zamrzelo.

"Pojďte dál, pane Pottere," vyzvala ho chladně a ustoupila mu z cesty. S leknutím si všimla, že jí zpod stolu vykukuje kus růžové krajky - jen doufat, že si toho nevšimne!

"Posaďte se, prosím. Za vaši drzost dnes strávíte večer sepisováním kouzel, která už znáte, a to i jejich popisem. Z hlavy, pane Pottere. Věřím, že se připravujete z hodiny na hodinu, takže to pro vás jistě nebude problém."

Harry si povzdechl. Co mohl čekat? McGonagallová je příliš úsporná na to, aby ho nechala opisovat dokola jednu větu. Na fyzické tresty je tu Filch a na psychické týrání Snape.

Accio, napsal první kouzlo, které používal poslední dobou čím dál častěji. Jen při pokusech podat si šálek s čajem už polil v ložnici skoro všechno, co mohl, ale stále se nevzdával.

Expeliarmus, další kouzlo, velmi oblíbené. Obzvlášť v Dracově přítomnosti ho používal ze srdce rád.

Avada kedavra, cruciatus a imperius. Nedokázala se ovládnout, aby je nenapsal jako další v pořadí. Ale tady, v Bradavicích, se ničeho bát nemusel.

Harry psal. McGonagallová se občas zvedla ze svého křesla v koutě, kde pročítala nějaký mimořádně odpudivý svazek pojednávající o kouzelných formulích, a přistoupila těsně za něj, aby se podívala, jak mu jde práce od ruky. Harry v tu chvíli mohl cítit i parfém, který používala - jakkoliv nepravděpodobné se mu to zdálo a ač si toho nikdy dříve nevšiml.

Propustila ho až dlouho po večerce, kdy už hrad hluboce spal a i Harry při marném probírání paměti poklimbával. "Tohle si tu nezapomeňte, pane Pottere," poklepala na pergamen, který se jí pod hůlkou stočil do ruličky a sám vskočil Harrymu do kapsy.

Další den se objevil na nástěnce papír o návštěvě Prasinek. "Vsadím se, že nám dneska všichni naloží hromadu úkolů," zamručel Ron, když si to přečetl. "Ještěže nejsou lektvary, to by Snape nedopustil, aby se tam někdo z nás dostal."

Nakonec dostali úkol z jediného předmětu - z používání magických formulí. "Víš, Harry," prohlásila Hermiona po oznámení, "zajímalo by mě, proč ti to McGonagallová naložila jako školní trest, když to stejně zadávala jako úkol."

"Možná věděla, že by to Harrymu zabralo celý den a nemohl by s námi do Prasinek," zavrčel Ron nešťastně. Moc dobře si uvědomoval, že u něj to tak bude.

"Dám ti to opsat," ubezpečil ho Harry a velmi pečlivě se vyhnul Hermionině pohledu.

Nakonec návštěvu Prasinek stihli všichni tři. Zaskočili do Čarodějných kratochvílí a podívali se na kopec k Chroptící chýši, prošli si všechna místa, kde byli loni a která chtěli vidět, aby zjistili, zda je něco jinak.

Na hradě v tu dobu probíhala velmi zajímavá debata. Profesorka Trelawneyová seděla nešťastně v křesle profesorky McGongallové, před sebou netknutý šálek s čokoládou, a slzící oči si schovávala rukou.

To, co se profesorka McGongallová od své dlouholeté přítelkyně dozvěděla, ji příliš nepotěšilo. Podle všeho byla Sybila totiž do svého studenta Harryho Pottera- "Zamilovaná?!" Minerva McGongallová nedokázala skrýt údiv a jisté rozrušení.

Sybila si to vyložila jinak. "Neměj mi to za zlé, Minervo. Samozřejmě o tom nikdo neví a nikdy se o tom nikdo nedozví, jenže jak mám jen učit? Při každém pohledu do křišťálové koule vidím jen jeho, čajové lístky mi pokaždé ukazují blesk. Už se neodvažuji cokoliv dělat a žáci přestávají věřit mým schopnostem."

To bylo značně přehnané, jak profesorka McGonagallová sama věděla, protože jejím schopnostem nevěřil nikdy nikdo. To teď ale nahlas říct nemohla. Přesto netušila, co by v takové situaci měla udělat - už jen proto, že Harry Potter musí patřit jí!

Napadl ji ale ďábelský plán. Sama skoro nevěřila, že mohl napadnout zrovna ji, ale lásce neporučíte. Vzala profesorku Trelawneyovou za ruku a laskavě se na ni usmála. "Něco vymyslíme, Sybilo, neboj se. Pro začátek mě napadá, že byste mohli mít noční dostaveníčko na astronomické věži - nějak bych to už udělala a vy dva byste si mohli v klidu pohovořit."

Profesorka Trelawneyová s nesmírným úžasem vzhlédla. "Ty myslíš, že bych mu o tom - měla říct?!" Hlas se jí chvěl, když to vyslovovala nahlas.

Minerva McGonagallová pokrčila rameny. "Je to jen a jen na tobě. Tak zítra - Potter tam bude v deset."

Plán byl následující. Pottera i Sybilu omámí a přinutí je k nějakým... zvrhlostem. Potom zavolá Brumbála a Sybily se tak navždy zbaví. A Pottera, který jistě jen tak tak unikne vyloučení, bude chlácholit a zařídí, aby se u ní cítil zcela v bezpečí. No a pak? Kdo ví. To už bude jen a jen na ní.

Možná bude přece jen lepší ta černá než blond.

Nastal večer dne následujícího. Sybila hleděla na zdi hradní věže a pochmurně shlížela dolů. Netušila, co to vlastně dělá, ale přesto se po tom víně, které jí Minerva věnovala, cítila bezstarostněji než kdy jindy.

Uslyšela kroky. Na věž vystoupal Harry Potter, trochu zadýchám a s hlavou skloněnou, s tvářemi však červenými. Když uviděl profesorku jasnovidectví sedět na zdi, zabodl pohled do země. Po čaji, který mu nabídla profesorka McGonagallová, než ho sem poslala odpykat další školní trest, se cítil až podivně uvolněně.

"Posaď se," pokynula mu profesorka důstojně a ukázala na zeď před sebou. Uposlechl rád - místo mouchy tse-tse, kterou vídal každý týden na hodinách, před sebou nyní viděl trochu tajemnou a velmi přitažlivou ženu.

"Já-" začal, ale gesto ruky ho zadrželo. Hodnou chvíli potom mlčeli, než se ozvala profesorka. "Není ti teplo? Jsi nabalený... vždyť nefouká. Odlož si." Znělo to skoro jako rozkaz, přesto Harry rád uposlechl. Profesorka se přisunula blíž. Náhodně se dotkli rukou a potom věci dostaly spád.

Harry zrovna začal vztahovat svou ruku vstříc Sybiliným boků, ona se začala naklánět k němu, když se zablesklo a ze vzduchu se zjevila na věži vraná kobyla. Neklidně na tak malém místě přešlápla a přiblížila se dvojici tak, že je oba shodila ze zdi vstříc černým hlubinám. Plavovlasá jezdkyně okamžitě stočila koně stranou, na záchranu už však bylo pozdě. "Uuups," vyhrkla. "Další mýlka. Špatný čas, špatné místo. A zatraceně nevhod, jak tak koukám. Omlouvám se!" zakřičela do hlubin. "Jeď, Kelpie!" Přízrak se rozostřil. Poté se roztříštil a rozletěl jako malované sklo. Do drobných barevných střípků, mihotavých duhových záblesků. A zmizel.

Profesorka McGonagallová to celé ve stínech pozorovala a nyní se nenápadně odplížila pryč, zpátky do hradu. "Vždyť já tu pověst znám," uvědomila si. Nikdy ale nikomu neřekla, co se na věži vlastně stalo. Vlastně, oficiální verze byla, že se v rámci školního trestu při astronomickém doučování Potter s Trelawneyovou pohádali a následkem pádu oba zahynuli.

Nakonec i Minerva McGonagallová na svou přízeň vůči Potterovi zapomněla. Získat si Rona bylo pak mnohem snazší.

kelpie1

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Osud silnější lásky mae 14. 06. 2008 - 22:49
RE: Osud silnější lásky graveyard®vzpomina.cz 14. 06. 2008 - 22:53
RE: Osud silnější lásky kvik 14. 06. 2008 - 22:53
RE: Osud silnější lásky mae 14. 06. 2008 - 22:56
RE: Osud silnější lásky kvik 14. 06. 2008 - 22:56
RE: Osud silnější lásky graveyard®vzpomina.cz 14. 06. 2008 - 23:00
RE(2x): Osud silnější lásky kvik 15. 06. 2008 - 00:00
RE: Osud silnější lásky ivik.bublik 15. 06. 2008 - 07:41
RE(2x): Osud silnější lásky nerla 15. 06. 2008 - 12:12
RE: Osud silnější lásky graveyard®vzpomina.cz 15. 06. 2008 - 19:22
RE: Osud silnější lásky mae 15. 06. 2008 - 20:54
RE: Osud silnější lásky graveyard®vzpomina.cz 16. 06. 2008 - 14:17
RE: Osud silnější lásky kvik 16. 06. 2008 - 14:31
RE: Osud silnější lásky amabell®pise.cz 09. 12. 2013 - 07:30