Snapeův boj - jedenáctý díl

28. květen 2008 | 00.00 |

Lily se rozhodla vzít věci do svých rukou a vypořádat se s životem, jak jen dokáže. Jenže asi nezvolila tu nejlepší cestu...

"Je tady nádherně, mám to tu ráda," opřela si Lily lokty o zeď a rozhlédla se do kraje. Vzduch začínal slabě vonět jarem a nesla se v něm osamocená píseň prvního jarního ptáčka. Zavřela oči a nechala se unášet pocitem, že je všechno tak strašně jednoduché, že kdyby chtěla, mohla by vyběhnout ven a všechno ostatní hodit za hlavu.
Otevřela oči a pootočila hlavu, aby viděla na Pottera. Stál za ní, opíral o zeď a nespouštěl z ní oči.
"Co se děje?" usmála se na něj.
"Mluví se o tom, že se Severus přidal ke Smrtijedům a zabíjí lidi. Ty jsi chtěla být bystrozorka, tak proč ho konečně nepošleš k vodě?"
Sklonila hlavu. "To není tak jednoduché, Jamesi," povzdechla si. Hlavou jí kmitla zvláštní myšlenka. Ono to ale přece bylo jednoduché!
Potter ji viděl, jak se zvláštním způsobem pousmála, a vyložil si to jinak. "Neboj se, Lily. I když Snapea nedokážu vystát, respektuji, že máš ráda jeho." Odlepil se od zdi a přistoupil těsně k ní. V mdlém jarním slunci byla nádherná, zahalená oblakem mystična tam stála jako víla. Opatrně ji objal a zabořil si její hlavu na hruď. "Chci ti jen být nablízku, když nikdo jiný není."
Lily to poslouchala s údivem, přesto však neodporovala. Co když ta malá myšlenka, která v ní vzklíčila, nebyla tak úplně zcestná? Co když by tohle byla cesta, jak věci řešit jednodušeji?
V Lilyině mysli začala ona monstrózní euforie, která již nepovzbuzovala, ale jen chladně řídila myšlenkové procesy, kalkulovat - povzbuzující lektvar na požádání, kluk na stejné koleji, taktéž dráha bystrozora, nadaný a šikovný, s bandou přátel, která je na škole oblíbená. Co jí mohl nabídnout Sev? Nejistota života, rozhodně ne zajištěnou budoucnost a klid na výchovu dětí, nepřítomnost, dokud ona studuje, všeobecné pohrdání a pozici veřejného nepřítele číslo jedna?
"Jamesi?" ozvala se a vyprostila se z jeho objetí. "Severus se na mě vykašlal, nechal mě tu, neřekl mi ani slovo a utekl. Možná je čas přehodnotit celou situaci... jen si potřebuju ještě něco vyřídit." Bezcitná euforie v její duši se blaženě zatetelila. Nikdo ji nebude moct nařknout a zároveň se zbaví obrovského dilematu ohledně Severuse. Přesněji řečeno - zbaví se Severuse. Jak snadný a přitom jak geniální plán! "Dej mi den a já ti všechno řeknu, ano? Jen... nezapomeň na mě zítra prosím zase s tím lektvarem," dodala a rozpustile na něj mrkla. Jak jí náhle šlo takové chování snadno!
Otočila se a seběhla z věže dolů, zpátky do své ložnice. Měla plán a byla ochotná ho dovést až do konce.

Drahý Seve,
nevěřím, že bys tohle všechno dělal ze své vlastní vůle. Znám tě a miluji tě, vím, že ty miluješ mě. Čekám netrpělivě na každou tvou zprávu, chtěla bych tě zase vidět.
Víš, stále si nemyslím, že jsi tohle udělal jen z touhy po moci.

Ale jaký je ten důvod? Víš, napadlo mě... jestli jsi opravdu bradavickým nebo ministerským špionem, Seve, pak tě miluji dvojnásob. Voldemort musí být zničen již v zárodku a já jsem na Tebe hrdá, že jsi to vzal do vlastních rukou.
Do smrti Tvá
L.

Jak prosté.
Lily svěřila svůj dopis sově a odeslala ji kamsi do lesů, kde klíčilo největší nebezpečí tohoto světa. Potom se vydala hledat Carol.
Seděla ve společenské místnosti v křesle a něco vyprávěla Remusovi, který stál opřený o zeď před ní a zaujatě ji poslouchal. Vypadali šťastně, vypadali, jako by k sobě opravdu patřili.
"Carol?" narušila jejich idylku Lily a na Remuse se omluvně usmála. "Mohla bych s tebou chviličku mluvit?" Nedokázala v sobě držet celý ten ďábelský plán, musela najít někoho, kdo ji podpoří. A copak Carol nestála celou tu dobu, kdy se znaly, při ní?
"Co je?" optala se její kamarádka, když se spolu vrátily do ložnic.
"Carol, koho máš radši? Jamese nebo Seva?" zadívala se jí Lily vážně do očí. Tohle potřebovala vědět.
Carol se chvilku ošívala, jak nechtěla odpovědět, nakonec se ale přece jen odhodlala. "Je mi to moc líto, Lily, že to musím říct, ale v mých očích je Snape zbabělá sketa toužící po moci. James je milý a chytrý, proti němu nic nemám. Ale Snapeovi nedokážu odpustit, že utekl za Voldemortem jen pro to, aby si pro sebe urval kousek moci." Lily se usmála a Carol to vykolejilo natolik, že raději zmlkla.
"Já jsem si tohle taky uvědomila," spustila po chvilce Lily a její hlas zněl tolik strojeně, jako by si to připravovala předem, "a rozhodla jsem se s ním skoncovat."
"Ty mu chceš dát košem?" vykřikla Carol a koutky se jí roztáhly do bezděčného úsměvu.
"Ne, já ho chci zabít. Zklamal mě. Poslala jsem mu po sově dopis, ze kterého vyplývá, že je u Voldemorta pouhým špionem. Jestli je Voldemort opravdu tam chytrý, jak se o něm tvrdí, jistě si ten dopis přečte a potom - sbohem, Seve!"
Jak Lily mluvila, seděla Carol naproti ní neschopna jediného slova. Viditelně pobledla a pootevřela pusu, jako by si myslela, že pak uslyší lépe, že uslyší něco jiného. Lily se zářivě usmála. Nakonec se Carol vrátila řeč. "Ty jseš...! Ty závistivá mrcho! Bestie! Pitomá!" rozkřičela se na svoji kamarádku, neschopná dát dohromady souvislou větu. Ne, neměla Snapea příliš ráda, ale byl to spolužák a nikdy jí neprovedl nic zlého. K Lily se dokonce choval opravdu galantně - a to se teď ve vteřině Carol vybavilo.
Lily úsměv maličko pohasl, stále ale ještě byl její obličej plný optimismu.
"Feťačko! Co se stalo s tou holkou, kterou jsem znala já?! Bereš pitomý lektvar a pod jeho vlivem ubližuješ všem okolo! Ale tohle už zašlo příliš daleko!" Carol seskočila z postele, na které seděly, a vyběhla zpátky do společenské místnosti. Chytila za lem trička Pottera, který zrovna mluvil s Lupinem, a táhla ho ven. "Co se děje?" odvážil se zeptat, protože tak rozzlobenou Carol ještě nikdy neviděl.
"Sklapni a pojď, hned!" okřikla ho a táhla ho dál chodbou za sebou.

PŘEDCHOZÍ     ♦     NÁSLEDUJÍCÍ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snapeův boj - jedenáctý díl mae 28. 05. 2008 - 22:35
RE: Snapeův boj - jedenáctý díl kvik 29. 05. 2008 - 00:21
RE: Snapeův boj - jedenáctý díl týnuš 29. 05. 2008 - 14:30
RE: Snapeův boj - jedenáctý díl nerla 29. 05. 2008 - 17:17
RE: Snapeův boj - jedenáctý díl kvik 29. 05. 2008 - 17:19