Snapeův boj - desátý díl

26. květen 2008 | 00.00 |

James Potter dodal Lily Evansové další povzbuzující lektvar a zatím se nezdá, že by ta chtěla skoncovat s jeho užíváním. Co se ale děje kolem ní? Co vlastně dělají její přátelé, které tak přehlíží? A co... Severus? Bude ho Lily ještě chtít po jeho šokující výpovědi?

"Lily, asi bych ti měla něco říct," zaskočila ji Carol během oběda. Celou tu dobu se tvářila velmi nerozhodně, teď se ale skoro zdálo, jako by se jí ulevilo. Lily na ni zvědavě pohlédla a Carol sklopila oči a malinko zrudla. "Je... no, jde totiž o to... tak nějak jsme se asi dali dohromady s Remusem, víš." V očekávání pohlédla na Lily, která div nevybuchla smíchem.
"Carol! No to snad ne! S Remusem... kdy? Jak?" Veselí v jejím hlase nešlo potlačit a Carol si viditelně oddechla.
"Bála jsem se, abys to nebrala proti sobě, když Severus... a s Pobertama se moc rád neměl," dokončila se zřejmými obavami. Lily mávla rukou. "Tak vykládej," zasmála se a napjatě si poposedla.
Tohle Lily nečekala. V tu chvíli si uvědomila, jak málo se zajímala v poslední době o ostatní, jak byla zahleděná do svého vlastního bolu, uvědomila si, že by měla být vděčná těm, kdo při ní zůstali, přestože se asi nechovala nejlépe. Ano, tohle všechno si uvědomila - ale ten pocit byl potlačený do krajnosti, místo něj cítila obrovskou euforii, radost z toho, že si její kamarádka našla přítele. Ta radost ji samotnou překvapila. Ač se samozřejmě na správnou kamarádku sluší, aby jí Remuse přála, moc dobře si uvědomovala, že Carolin strach, aby si to Lily nevzala osobně, byl zcela oprávněný. Tedy - byl by, nebýt Jamese a jeho dlouhých prstů.
"Lily! Lily, vnímej přece! Přišel ti dopis!" Až teď se překvapeně podívala před sebe, kde opravdu ležel mezi talířem s brokolicí a mísou plnou šlehačky složený papír nadepsaný jejím jménem. Vůbec si nevšimla, že by kolem letěla nějaká sova...
Poznala Severusovo písmo a vnitřnosti v ní udělaly kotrmelec. Bodl ji osten nejistoty, radostná euforie ustoupila do pozadí, aby mohla opět vypuknout v plné síle, až tahle vypjatá chvíle povolí.
Nechala před sebou nedojedené jídlo a utíkala do dámských ložnic.
"Co se děje, Lily?" zastoupil jí cestu James Potter, který teprve nyní přicházel s přáteli na oběd. Lily nedokázalo ujít, že Remus opravdu vypadá jinak, že se snad i snažil obléct si něco méně špinavého a roztrhaného.
"Pusť mě, Jamesi, spěchám," snažila se ho odbýt a protáhnout se kolem, Potter se ale nedal.
"Řekni mi, kam tak běžíš, a já tě pustím." Pro něj to byla hra, Lily však dobře věděla, že mu nemůže říct pravdu.
"Prosím, Jamesi. Nesejdeme se potom ve společenské místnosti? Ráda bych se před odpoledním vyučováním prošla na astronomickou věž, je odtud nádherný výhled," použila poslední zbraň. James okamžitě ustoupil stranou a usmál se. "Tak až se najíš, ahoj," protáhla se kolem a rozeběhla se dál.

Drahá Lily,
stýská se mi po tobě, ani nevíš jak.

Je mi líto, co ses o mně dozvěděla, a chtěl bych se v tvých očích nějak očistit, jenže mám pocit, že to nedokážu. Ne bez tebe; ne bez tvé pomoci, ne bez myšlenky, že je někde někdo, kdo na mě myslí a kdo touží, abych se vrátil.
Nemůžu si s tebou promluvit jako tenkrát, jsme teď v lesích. Přesto toužím alespoň po jediném tvém slůvku.
Navždy Tobě oddaný
Severus

Lily seděla jako bez ducha, svářily se v ní dva pocity - beznaděj, lítost, zklamání a naděje byly na straně jedné a obrovská růžová oslnivá euforie na straně druhé. Minule byl lektvar poražen, ale tentokrát?
"Lily! Čeká na tebe James!" přiběhla do pokoje Carol a zvědavě na ni pohlédla.
Lily sebou trhla. Netušila, že zde seděla tak dlouho, a došla k názoru, že by to stačilo. Zahrnula závěsy od postele a vyndala láhev s povzbuzujícím lektvarem.
Když ji James uviděl rozzářenou a šťastnou, srdce mu stouplo málem až do krku. "Vypadáš... jinak," nadhodil nesměle. Lily se na něj podívala a oslnivě se usmála. "Děkuju," špitla a její úsměv svoji intenzitou téměř zraňoval.
"Pojďme," vyzvala ho a táhla ho za ruku za sebou. Popoběhl, aby srovnal krok, ale ruku jí nepustil.

PŘEDCHOZÍ     ♦     NÁSLEDUJÍCÍ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snapeův boj - desátý díl hermione007 27. 05. 2008 - 17:49
RE: Snapeův boj - desátý díl nerla 27. 05. 2008 - 18:34
RE: Snapeův boj - desátý díl mae 27. 05. 2008 - 20:20
RE: Snapeův boj - desátý díl nerla 27. 05. 2008 - 20:58
RE: Snapeův boj - desátý díl kvik 27. 05. 2008 - 21:19