Jak Snape potkal Maipe - šestnáct

25. květen 2008 | 15.13 |

I na Severuse dojde, ale: co se mezitím děje s Maipe? Opustili jsme ji ve chvíli, kdy seděla vedle Frankova lůžka na ošetřovně. Vzpomínáte? Frank se porval s Jamesem Potterem po té, co zjistil, že ho Potter na Maipe schválně nasadil proto, aby přebral nenáviděnému Snapeovi holku. Frank měl Maipe rád a ona sama nezůstala zcela nepostižená.
A teď Maipe sedí... a přemýšlí, usilovně přemýšlí...

* * * * * * * * * * * * * *

Maipe sama nevěděla, jak dlouho seděla na té židli, s hlavou v dlaních. Nevnímala, jak je nepohodlná, ani že pomalu míjí odpoledne a čas večeře, že se stíny prodlužují. Slyšela madame Pomfreyovou několikrát projít okolo, ale nemluvily spolu. Frank ležel stále velice tiše, i když už nebyl tak bílý a každou chvíli víc vypadal, jako když jenom spí.
"Ano, to bude nejlepší," řekla si Maipe jen tak pro sebe a vstala. Protáhla si ztuhlá záda a na okamžik se sklonila k Frankovi, aby ho lehce pohladila po čele.
"Děkuju," zašeptala, "třeba časem budeme zase kamarádi... jen tak, obyčejně."
Teď, když věděla, že ji měl opravdu rád, víc než jen kamarádku, byla si jistá, že potřebuje čas. Sám pro sebe, kdy ona bude poblíž jen tak málo, jak je nutí společné hodiny v rozvrhu. Ale čas sám pro sebe přeci neznamená nutně...

"Tady jsi!" vběhla do havraspárské ložnice, dveře bouchly o stěnu. Sereny leknutím vyskočila do vzduchu a rozsypala učebnice, které právě skládala do skříňky.
"Maipe!" ulevila si rozčileně a pozorně na kamarádku pohlédla. Nečekala, že ji uvidí rozhodnou a sebejistou – čekala spíše soužení a trochu slz před spaním.
"Potřebuji seznam dívek, které koukají po Frankovi Longbottomovi," řekla Maipe. "Jenom ty smysluplné, ne prvačky, které omámí famfrpálový hábit. Ale musí to být hned."
Sereny se raději na nic neptala. Shrnula rozsypané učebnice na hromadu, které se bude věnovat později a vystřídala Maipe ve dveřích.
"Marry, pojď sem, prosím!" zavolala do společenské místnosti. Jemná blondýnka, která se zrovna nespokojeně mračila na úkol z lektvarů, zdvihla hlavu. "To je rámusu," potřásla vlnitou hřívou a šla za nimi. Maipe pečlivě zavřela dveře a vyložila jí celý problém. Během pár minut měla kompletní seznam skoro tuctu děvčat, která snad připadala v úvahu. Po divoké debatě zbyla čtyři.
Maipe ukázala na jedno jméno. "To je ona," prohlásila s jistotou. "Frank chce být bystrozorem a ona také. Není nad společná témata k hovoru." Dobře si uvědomovala, že k tomu, co chystá, ji inspirovala Potterova špinavost. Na druhou stranu, říkala si, je to pojato tím správným způsobem, s dobrým úmyslem a není důvod, aby to někomu ublížilo.

Chvíli jenom váhala, jestli Alici říct pravdu, nebo zkusit nějakou báchorku. Rozhodla se pro pravdu – více méně – a tváří v tvář jejím očím, pozorným a inteligentním, tomu byla ráda.

"Nevím, jak si to představuješ," řekla Alice, když spolu stály před dveřmi ošetřovny. "Prostě tam budu sedět a on otevře oči a řekne – ano, tebe jsem si tu přál vidět!" Bylo na ní vidět, že by nejraději couvla.
"Detaily jsem nepromýšlela," odpověděla Maipe vesele. "Ale, víš, když jsem tam tak seděla, přišlo mi, že tam patříš mnohem víc, než já. Nahoře mám dopis od Severuse, který jsem ještě ani nečetla. Frank je skvělý kamarád, ale – však víš. Když nám Potter provedl to, co provedl."
"Je to celé pěkný nesmysl," prohlásila Alice, ale odhodlaně otevřela dveře. Maipe už za ní nešla. Marry tvrdila, že Alice přivítá příležitost, jak se Frankovi přiblížit. A Marry měla, za svou blonďatou hřívou a trochu hloupou hezkou tvářičkou, neuvěřitelný nos na lidi. Alespoň když došlo na srdeční záležitosti.

Těžko říct, co přesně řekla Alice Frankovi, když konečně otevřel oči a ještě omámený lektvarem vzpomínal, co se opravdu stalo. Faktem zůstává, že ho druhý den ráno, když byl propuštěn z ošetřovny, provázela na kolej a postupně spolu byli vídáni čím dál tím víc. Maipe z toho měla obrovskou radost. Frank si zasloužil nějaký normální vztah a Alice jí byla vždycky sympatická. A jestli snad Maipe bodla trocha žárlivosti nebo jakési lítosti nad tím, že se sama připravila o dobrého přítele, rychle takové pocity odkázala, kam patří.

Moje milá Maipe!
Obrázek, který ti posílám, maloval můj kamarád Marcus. Když jsem ho viděl, napadlo mě, že by se ti mohl líbit.

Obrázek, nebo Marcus? Napadlo Maipe zlomyslně a usmívala se, když četla dál.
Kudy chodím, tudy ti v duchu píšu další dopis. Stalo se tak, že vnímám věci víc tvýma očima. Je to příjemné – jako bys byla blízko, na dosah ruky, jako bych slyšel, co si o čem myslíš. Těším se, až tomu tak opravdu bude. Jen po tom všem vymýšlení popadnu brk a píšu místo dopisu zase další domácí úkol.
Chybíš mi.
Severus Snape

Maipe se na tom dopise něco nezdálo a chvíli trvalo, než na to přišla. Ovšem, písmo. Psal ve spěchu a cítila z toho neklid. Slova sice milá, ale neuspořádaná. Snad byl prostě unavený...
Obrázek sovy si dala nad postel a přestože měla zítra odevzdávat dva svitky na přeměňování, dopsala dopis pro něj a ještě ten večer poslala sovu. Rozhodla se hned ze začátku, že mu bude psát každé čtyři dny bez ohledu na to, jak bude psát on. Nedoufala příliš v záplavu dopisů, i když ani nečekala, že jich bude chodit tak málo. Ale už ho znala natolik, aby věděla, že jeho slova jsou upřímná. Prostě tam leží v knihách. A myslí na ni.
Maipe, nikoli nespokojená se závěrem dnešního dne, se pustila do úkolu z přeměňování.

Severus opravdu v té chvíli, kdy na něj myslela, ležel. Nikoli však v knihách, ale na podlaze. Zvracel, lapal po dechu, pokoušel se vstát.
"Říkala jsem vám, že to má být lehké rehabilitační cvičení!" křičela Alžběta nazlobeně.
"Nepleťte se do mé práce, já se nebudu plést do vaší," odsekl nabroušeně profesor Dimitrij, který měl v Kruvalu na starosti tělesnou, nebo také sportovní výchovu, jak tomu říkali. Snape byl dosud jeho hodin ušetřen, ale to se dneškem změnilo.
Alžběta mávnutím hůlky uklidila nepořádek, který Severus nadělal. Ten, chvějící se vyčerpáním, dokázal konečně vstát a opíral se o stůl. Dimitrije začal nenávidět po prvních deseti minutách, které spolu strávili, ale zároveň si umanul, že jeho nárokům dostát. Byl si jist, že stařec, který mu zachránil život, nemluvil do větru, když po něm chtěl, aby zesílil. Dimitrijova cesta byla přímá, bezohledná - a účinná.
"Zítra touto dobou," štěkl profesor a odešel. Alžběta něco vztekle zavrčela. "Jste v pořádku, pane Snape?" zeptala se o poznání milejším hlasem.
"Naprosto," zachraptěl. Před očima se mu točila barevná kola a nohy se mu třásly tak, že jenom čekal, kdy se pod ním podlomí.
"Takový nerozum!"

Ale musela ustoupit a druhý den ráno ho propustila z ošetřovny. Byl si jist, že už se dokáže – až na hodiny, zatím naštěstí soukromé, s profesorem Dimitrijem – ovládat natolik, aby se mohl účastnit alespoň části výuky. Když vešel do učebny na hodinu přeměňování, studenti ho uvítali s takovým jásotem, až ho to zaskočilo. Tisící otázce ohledně souboje, Ullricha, svých zranění a délky Alžbětiných sukní unikl jenom tak, že konečně začala hodina. Ani si nevšiml, jak zaraženě vyhlíží Lily. Brala si tak trochu osobně, že jí nic neřekl, že se nesnažil za ní přijít a být s ní chvíli sám.
Profesor naštěstí jeho přítomnost nijak nekomentoval a Snape se pomalu uklidňoval. S bolestí na hrudi se již docela sžil a naučil se s ní zacházet. Důležité bylo dodržovat různé dohody, které mezi sebou učinili. Například tu, že když on bude sedět v této poloze, ona ho nechá, aby se mohl soustředit na učení.
Připadal si pod tou palbou pohledů zvláštně, ale zjišťoval, že to vlastně vůbec není nepříjemné. Napadlo ho, že se mu bude hodně špatně odpovídat na otázku, kterou Udalov nepochybně zopakuje: jestli by mu nebylo v Kruvalu lépe...


Rozhodne se Severus zůstat v Kruvalu?
Jaké bude jeho první setkání s Everetem?
Odolá touze proměnit profesora Dimitrije v něco slizkého?
Udělala Maipe dobře, když pomohla vztahu Franka a Alice?
Čtěte v dalším díle!

Další

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct nerla 25. 05. 2008 - 15:22
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct ivik.bublik 25. 05. 2008 - 15:26
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct mae 25. 05. 2008 - 15:29
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct graveyard®vzpomina.cz 25. 05. 2008 - 15:57
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct mae 25. 05. 2008 - 16:01
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct ivik.bublik 25. 05. 2008 - 16:04
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct graveyard®vzpomina.cz 25. 05. 2008 - 16:38
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct mae 25. 05. 2008 - 16:41
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct graveyard®vzpomina.cz 25. 05. 2008 - 17:33
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct white-rabbit 25. 05. 2008 - 21:10
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct hermione007 27. 05. 2008 - 17:48
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct nerla 27. 05. 2008 - 18:35
RE: Jak Snape potkal Maipe - šestnáct mae 27. 05. 2008 - 19:30