Snapeův boj - sedmý díl

20. květen 2008 | 00.00 |

Co se to vlastně se všemi děje? Proč jsou všichni tak nešťastní, tak zoufalí? Ne, je mi líto, ale tohle se nedozvíte. Ale zato bude jenom hůř a - patetičtěji! ;-)

Lily,
nevím, jestli jsem ti to řekl. Miluji tě. Nezáleží na tom, kde nebo s kým jsem, miluji tebe. Tebe mi nikdo nenahradí.
Rád bych s tebou mluvil.
Severus

Lily ten kousek pergamenu četla snad stokrát. Převracela jej v rukou a snažila se přemýšlet. Nešlo to - mozek jí pokrývala peřina, která dusila jakékoliv hlubší myšlenky.
Pohlédla do venkovního jasu. Bylo tam světlo, velice oslnivé a nekompromisní, připadala si pod ním jako pod rentgenem. Miluji tě. Jak na to jen mohla zapomenout? Jak lehce hodila za hlavu všechny ty chvíle, ve kterých byla dokonale šťastná?
Bublání lektvarů. Severusův šepot. Dotyk jeho rukou. Jeho - polibek.
Náhle se v Lily něco zlomilo a z oka jí stekla slza. Schoulila se do klubíčka a zabořila obličej do polštáře, aby zdusila svůj pláč. Tichý hovor v koutě místnosti, který doteď ignorovala, náhle utichl a tím na sebe upozornil. "Běž pryč, prosím," zamumlala Lily nešťastně. Strašně teď nechtěla mluvit s Potterem, s tím člověkem, který byl velkou příčinou její momentální bolesti, jejího stavu.
"To jsem já, Lily," dotkla se jejího ramene Carol a když Lily pootočila hlavu, spatřila soucitný pohled své nejlepší kamarádky a přes rameno nakukující obličej Žanety. Lily se vrhla Carol kolem krku a znovu se rozplakala.
"To bude dobré, no tak, ššš..." objímala Carol svoji kamarádku a snažila se ji uklidnit. Neměla potuchy, co se s Lily v posledních dnech dělo. Samozřejmě, byla nešťastná ze Snapeova zmizení - ale pak? Co se to stalo, že i na marodce se chovala k ostatním s lehkou přezíravostí, že byla najednou tolik bezcitná? Carol to nezajímalo, vždyť šlo o její kamarádku, která prodělala obrovskou ztrátu.
Lily konečně povolila své sevření a omluvně se na Carol zašklebila. "Promiň. Já jen-." Zavřela oči a zatvářila se strašně vyčerpaně. "Co nám říkal Křiklan o zlomení účinku povzbuzujícího lektvaru?"
"No, rozhodně to není- Lily! Chceš říct...?"
"Bojím se všeho, co se stane, Carol. Jsem zbabělec... mám strach." Carol netušila, o čem Lily mluví, a tak ji jen pohladila po vlasech. Zdálo se, že to její kamarádce stačilo. Najednou zavřela oči a tak, jak byla, usnula.
Carol se na ni zamyšleně dívala. Její kamarádka vypadala strašně. Jako by poslední dny vůbec nespala... Poznání ji uhodilo jako blesk. Tak tiše, jak jen dokázala, rozepla tašku, kterou si Lily přinesla z ošetřovny, a nějak ji nedokázalo překvapit, když v ní spatřila velkou, zpola prázdnou láhev. Vsadila by se o cokoliv, že by dokázala uhodnout, co v ní je.
Ohlédla se za sebe. Žaneta už v místnosti nebyla. Lily si vůbec nevšimla, kdy odešla. Přikryla Lily pokrývkou, když si všimla, že stále svírá v ruce pergamen, který jí nedlouho předtím přinesla sova. Se zvědavostí jí jej sebrala a přečetla si ho.

"Lily! Jak ti je?"
Slunce teprve vycházelo, přesto byla Carol vzhůru a plně bdělá.
Jak bylo Lily? Copak je to tak jednoduché popsat? Byla odpočatá, což se dalo říct od podivného zmizení Severuse Snapea poprvé. Ale cítila se pod psa, cítila takřka fyzickou bolest, prázdnotu a stesk. Automaticky zašmátrala vedle postele, kde doufala nalézt svoji tašku. Nebyla tam.
Carol se na ni dívala smutným pohledem. "Lektvar mám já, Lily," oznámila jí skoro něžně. Když se k ní otočily prosebné oči, sklopila zrak. Bylo obtížné odolávat tak upřeným zeleným světélkům, ale ona věděla, že se nesmí poddat. "Nedám ti ho, je návykový. Už teď-" nedokončila a pokrčila rameny.
Lily nepromluvila, stále se dívala prosícím a obviňujícím pohledem. Bylo to tak jednoduché - jen otevřít láhev, přiložit ke rtům a pít... pít... napořád.
"Sejdi se s ním," vytrhla ji Carol z myšlenek. "Chce s tebou mluvit, tak se s ním sejdi. Možná se dal k nim, ale tobě neublíží. A tobě to už uškodit nemůže."
Pergamen ležel na nočním stolku vedle postele. Lily mlčela. Carol po chvíli odešla pryč.

PŘEDCHOZÍ     ♦     NÁSLEDUJÍCÍ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snapeův boj - sedmý díl mae 21. 05. 2008 - 13:57
RE: Snapeův boj - sedmý díl nerla 21. 05. 2008 - 14:03
RE: Snapeův boj - sedmý díl mae 21. 05. 2008 - 19:16
RE: Snapeův boj - sedmý díl keigi®pise.cz 21. 05. 2008 - 19:43
RE: Snapeův boj - sedmý díl mae 21. 05. 2008 - 20:25
RE: Snapeův boj - sedmý díl keigi®pise.cz 21. 05. 2008 - 20:59
RE(2x): Snapeův boj - sedmý díl mae 21. 05. 2008 - 21:01
RE: Snapeův boj - sedmý díl nerla 22. 05. 2008 - 01:08