Snapeův boj - šestý díl

13. květen 2008 | 00.00 |

A je tady další díl! Co se to vlastně děje mezi Jamesem a Lily? Hodlá Potter využít toho, že se - dle jeho slov - dal Snape k Smrtijedům, nebo jde jen o galantnost vůči potřebné? Dozvíte se v dnešním díle!

"Ahoj, měl jsem o tebe strach, když ses ve Velké Síni sesunula, uhodila ses do hlavy," vklouzl James Potter na ošetřovnu a zamířil k Lily, která tam ležela na sněhobíle ustlaném lůžku.
"Vážně?" zeptala se a hmatem ohledala hlavu. Vzhledem k tomu, že nic nenahmatala, se domyslela, že šlo jen o záminku, proč sem přišel, a byla zvědavá, co jí chtěl říct.
"Jak ti je?" posadil se na okraj jejího lůžka a zadíval se na ni. Minule, když ji viděl, plakala - vlastně on ji rozplakal - a tak chtěl nyní srovnat její obličej, zda je krásnější, nebo zda jí pláč na kráse neubírá.
"Dobře," odpověděla a samotnou ji ta odpověď překvapila. "A bude mi dobře ještě hodinu, dokud působí povzbuzovací lektvar. Kdyby tu byl Sev, namíchal by mi další, protože celé to trápení je přece zbytečné; jenže když se na mě vykašlal, těžko by mi ho někdo zvládnul připravit." Její oko blýsklo po Potterovi a ten se v hloubi duše zachvěl, jak do něj ten zelený blesk pronikl tak hluboko, jak jen mohl.
"Seženu ti ho," prohlásil odhodlaně. "Jestli chceš, seženu ti ho na dny a týdny a-" "Ano, chci. Na dny a týdny," přerušila ho Lily. Náhle nebyla tou milou dívkou, která je zvyklá poprosit a poděkovat, ale sebevědomou ženou, která ví, co chce, a je rozhodnutá toho dosáhnout. Pottera ta změna překvapila, ale znát na sobě nedal nic. "Mám hodinu? Budeš ho tu mít, to ti slibuju," zašklebil se a zvedl se. "Teď mě teda ale omluv," zasmál se a vyběhl ven.
Lily se spokojeně zadívala z okna. Venku roztával sníh a vše se oslnivě třpytilo. Vše bylo dokonalé, s pozlátkem navrch a velmi neosobní uvnitř - jak jí to jen padlo do nálady! Nyní totiž Lily Evansová čekala, až pro ni James Potter ukradne nebo vyrobí lektvar, který žáci mít v držení nesmějí.

"Jamesi, uklidni se! Tohle nemůžeš!" Sirius Black se zoufale podíval na Remuse Lupina, který se opíral o rám dveří a pozoroval, jak se jeho spolužák prohrabuje kufrem a hledá stříbřitý balíček, neviditelný plášť.
"Slíbil jsem jí to." Odpověď prostá a přesto podivně vzdálená, která zazněla z Potterových úst, jeho kamarády nijak neuspokojila. Konečně našel, co hledal - v jeho rukou se třpytila ta nejjemnější látka, kterou kdy kdo z nich viděl. Přehodil si ji přes ramena a zůstala mu vidět jenom hlava. "Adieu," poklonila se jim a vzápětí zmizela i ona. Pak už ucítili jen závan větru - a James Potter byl pryč.
"Kruci," ulevil si Black. "Tohle bude průšvih."

Madame Pomfreyová podávala Lily obrovský kus čokolády. "Tohle vás postaví na nohy, slečno, až lektvar vyprchá, což bude každou chvílí. Noc strávíte tady, ráno už byste měla být schopná jít na vyučování, ale rozhodně se nepřetěžujte.

V posledních dnech tu trávíte příliš mnoho času."
Lily přikyvovala a v koutcích úst jí pohrával úsměv. Lektvar jen tak nevyprchá, to věděla jistě - už měla v sobě další dávku, kterou jí krátký okamžik předtím přinesl James Potter. A další na ni čekala u ní v tašce s jejími osobními potřebami - vždyť proč by se měla tolik trápit, když nemusí?
Madame Pomfreyová odešla a zanechala ji samotnou. Lily ležela, neboť jí lektvar nedovoloval ani usnout, a zkoumala nebesa své postele. V hlavě měla dokonale prázdno, všechny myšlenky odvál čas, bylo jí nádherně.
"Lily," ozvalo se vedle ní šeptem.
"Jamesi?" Nikdo tam, odkud se hlas ozval, nebyl. Náhle se okraj její postele promáčkl, jakoby na něj někdo dosedl. Natáhla tam ruku, když tu ji uchopila jiná, cizí, a náhle, odnikud, se vyloupla hlava Jamese Pottera.
"Co to-" podivila se Lily, ale James jí rukou zacpal pusu a teprve po chvíli jí sjel po Lilyině tváři pryč. Bylo to příjemné. "Nesmím tady být," pokrčil rameny a omluvně se usmál. Vychutnával si tu chvíli, kdy s ní mohl být o samotě, a jeho horší já mu našeptávalo, že to tak bude stále, kdy jí bude nosit povzbuzovací lektvar. To sice bude problém, neboť vzal nyní všechen, který u madame Pomfreyové našel, ale věřil, že ta si brzy nechá udělat nový.
"Jak ti je?" usmál se na Lily.
"Báječně," opětovala mu úsměv a po dlouhých dvou dnech se při této odpovědi nemusela nijak přetvařovat, neboť tomu tak skutečně bylo.
James Potter se šťastně usmál.

PŘEDCHOZÍ     ♦     NÁSLEDUJÍCÍ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snapeův boj - šestý díl hermione007 17. 05. 2008 - 14:15
RE: Snapeův boj - šestý díl mae 17. 05. 2008 - 21:32
RE: Snapeův boj - šestý díl nerla 17. 05. 2008 - 23:34
RE: Snapeův boj - šestý díl martensqa 18. 05. 2008 - 08:48
RE: Snapeův boj - šestý díl nerla 18. 05. 2008 - 12:33
RE: Snapeův boj - šestý díl martensqa 19. 05. 2008 - 13:33
RE(2x): Snapeův boj - šestý díl kvik 19. 05. 2008 - 19:28
RE: Snapeův boj - šestý díl keigi®pise.cz 21. 05. 2008 - 19:43
RE(2x): Snapeův boj - šestý díl mae 21. 05. 2008 - 20:22
RE: Snapeův boj - šestý díl nerla 22. 05. 2008 - 01:10