Snapeův boj - pátý díl

12. květen 2008 | 00.00 |

Kam se poděl Severus Snape? Proč se před svým záhadným zmizením choval tak podivně? Co chce Lily říct James Potter? Čtěte dnes!

"Lily," posadil se vedle ní a ruku si jakoby náhodou opřel o opěradlo její židle. Lily zvedla uslzené oči a zoufale pohlédla na Jamese Pottera, který se poslední dobou choval tak strašně podivně. Ten na ni upíral svůj pohled, vpíjel se jí do uslzených tváří, do zoufalstvím vyschlých rtů, do zarudlých, přesto svým způsobem krásných očí. Nevěděl jak začít, dlouho hledal slova. Vždyť neměl kam spěchat, jeho úhlavní nepřítel tu nebyl - a právě proto tady byl on. Kvůli tomu podivnému ztracení o den dříve, kvůli zmizení Severuse Snapea, Lilyina přítele.
"Moji rodiče jsou bystrozorové, oba dva," začal nakonec. Že by se přece jen nejednalo o Severuse, že by šlo o práci, o kterou Lily usilovala, ač se zdálo, že se to Sevovi nelíbilo? "Bojují proti Raddleovi, respektive, teď si začal říkat Voldemort. Voldemort si hledá příznivce, lidi, které má dokonale ve své moci, kteří pro něj udělají cokoliv, kteří pro něj dokonce i - zabíjí. Těm říká Smrtijedi." Lily poslouchala to, co z převážné většiny už věděla, přesto neměla odvahu Pottera přerušit. Začalo v ní klíčit strašlivé podezření.
"Lily," posunul Potter svoji ruku a jemně se dotkl jejího ramena, "včera se rodiče dozvěděli, že Severus Snape byl viděn spolu s ostatními Smrtijedy na severu Anglie."
Lily zbledla. Její tvář dostala popelavý nádech, celá její postava se jakoby schoulila sama do sebe. Nekontrolovatelně se roztřásla a začalo jí být špatně od žaludku, měla pocit, že se jí útroby kroutí jako slizcí hadi. Křečovitě sevřela oči a z koutků jí vytryskly slzy. Moc dobře věděla, co se stalo.
"Dokázal bych ty kletby zopakovat, dokázal bych mu je vrátit, dokázal bych ho zabít. Ale on mi ten den jen řekl, že jsem si vedl dobře a že už mi stačí jen trochu cviku." Tohle jí Severus řekl včera, před pouhým jedním dnem. A ona věděla, co se stalo. Věděla, že ho vždycky lákala moc. Ale doufala, že jejich láska bude silnější - strašně si to přála, doufala, modlila se.
"Lily," zašeptal Potter a pohladil ji po vlasech. Vyklouzla mu a odběhla do ložnice, kde se svalila na postel. Carol se k ní ihned vrhla a objala ji, ale Lily jen zavrtěla hlavou a i jí se vymanila z objetí. Potřebovala být sama, bylo to takřka fyzické nutkání. Carol se jen bolestně usmála a odplížila se zpět na svoji postel. Bylo jí kamarádky líto.

Další ráno byl strop ve Velké síni pošmourný, jako by i příroda chtěla sdílet Lilyin bol. Copak ji opravdu Severus miloval tak málo, dokázal mu ji nahradit ten ulízaný Tom Raddle - lord Voldemort? Lily k němu pocítila nenávist, k člověku, který jí ukradl chlapce, kterého milovala. Jak dávno se jí zdála doba, kdy ji Carol v knihovně uklidňovala, ať se Raddlea nebojí, že ji Severus ochrání. Ale copak se dá věřit někomu z proradného Zmijozelu?
V takové náladě snídala Lily, ponořená ve vzpomínkách, které bolely, ale z nichž se nyní mnohé vyjasňovalo.

To podivné chování, když se zmínila, že by se chtěla stát bystrozorem, ta touha po moci!
"Ahoj, Lily," ozvalo se za ní tiše a velmi ohleduplně. Ohlédla se - stál tam James Potter a nejistě se na ni usmíval. Nestála teď o jeho společnost ani v nejmenším, proto se jen mžiknutím oka ujistila, že vedle ní z obou stran někdo sedí, a také mu kývla na pozdrav.
Chce být i nadále bystrozorem? Chce se pomstít člověku, kterého miluje, za jeho zradu, nebo bude žít šedý život, bude se snažit potkat novou lásku a zapomenout na slastné trnutí, když se mohla Snapea dotýkat za zvuků bublajících lektvarů?
Hlava ji třeštila jako střep, svět se s ní točil, připadala si ztracená, ocitla se v černém tunelu, ze kterého nebylo úniku. S údivem si uvědomila, že ztrácí vědomí, ale už nedokázala otevřít ústa, aby to někomu sdělila.
Všimli si toho sami, když se svalila pod stůl. Odnesli ji na ošetřovnu k madame Pomfreyové, která do ní nalila povzbuzující lektvar. "Moc vás na vyučování přetěžují," bručela nespokojeně, zatímco pozorovala, jak jej Lily pije. "Takhle vyčerpaného žáka už jsem tu dlouho neměla. Měla byste se vyspat, slečno." Lily kývla a zachumlala se do peřin. Lektvar jí pomohl, pomohl jí vyhrabat se z bahna sebelítosti a nahlížet na svět skoro až optimisticky. Přestože si její racionální já uvědomovalo, že až účinek lektvaru pomine, bude jí zase strašně, nyní měla skoro až chuť se smát.
Dveře vrzly a dovnitř nakoukla černá kštice Jamese Pottera.

PŘEDCHOZÍ     ♦     NÁSLEDUJÍCÍ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Snapeův boj - pátý díl mae 12. 05. 2008 - 23:41
RE: Snapeův boj - pátý díl nerla 13. 05. 2008 - 00:04
RE: Snapeův boj - pátý díl mae 13. 05. 2008 - 00:06
RE: Snapeův boj - pátý díl keigi®pise.cz 21. 05. 2008 - 19:43
RE(2x): Snapeův boj - pátý díl mae 21. 05. 2008 - 20:21
RE: Snapeův boj - pátý díl nerla 22. 05. 2008 - 01:12
RE: Snapeův boj - pátý díl amabell®pise.cz 28. 11. 2013 - 11:02
RE(2x): Snapeův boj - pátý díl nerla 28. 11. 2013 - 11:17