Ranní směna

18. únor 2013 | 08.21 |

Tato pidi-pidi ne-povídka vznikla jedno páteční ráno v čekárně. Jsem si zcela jistá, že na jejím konci budete přesně vědět co a jak. :-)

_  _  _  _  _  _  _  _  _  _

Voldemort se opřel o dveře a znuděně pozoroval Goyla, jak si v plechovém lavoru umývá ruce po lokty umazané krví.
"Pořád nic?"
"Ne, pane. Teď se do něj pustil Lucius." Goyle se na okamžik ohlédl. "Má nový hábit, ten si ruce neumaže."
Voldemort se pobaveně zašklebil. Jeho smrtijedi se střídali na směny u toho zatraceného zrádce už tři dny, ale stále odmítal promluvit. Samozřejmě, byla to pouze otázka času - jen už to začínalo být trochu stereotypní.
Přesto se sotva stačili vrátit do hlavního sálu, když se objevil Malfoy a tvářil se nesmírně samolibě. Opravdu měl nový hábit. Oba muži museli uznat, že v něm vypadá mimořádně elegantně. "Snape promluvil, pane. Žadoní, abych vás přivedl. Sice je mu chvílemi špatně rozumět, protože brečí jako želva a občas tluče hlavou o podlahu, ale rozluštit se to dá."
Goyle se zatvářil ohromeně, což si Voldemort dovolit nemohl, takže se zatvářil výhružně.
"Radil bych ti, aby to nebyl další omyl." Rychle vykročili směrem k mučírně. "Jak jsi to dokázal?"
"Bohužel jsem nucen přiznat, že jsem se uchýlil k mudlovským prostředkům," sklonil hlavu Malfoy v rozpacích. "Vím, že... ale slíbil jsem Narcise, že ji doprovodím na dopolední nákupy, a..."
"V pořádku, Luciusi," pravil Voldemort velkodušně, "účel světí prostředky, a tak dále, v tomto mimořádném případě je ti odpuštěno. Přesto - JAK?!"
"Pustil jsem mu Ranní show Evropy 2, pane!" pravil Lucius hrdě a širokým gestem otevřel dveře mučírny. Přivítal je drastický pohled na zdi souvisle pokryté jakousi odkapávající růžovou hmotou. Bližší zkoumání odhalilo, že je to Snapeův mozek, který musel explodovat těsně před jejich příchodem.
Lucius zbledl.
"Zapomněl jsem to vypnout..."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ranní směna heji 18. 02. 2013 - 12:16
RE: Ranní směna heji 18. 02. 2013 - 12:21
RE: Ranní směna lilalila 19. 02. 2013 - 00:59
RE: Ranní směna mae 19. 02. 2013 - 19:46
RE: Ranní směna evi 03. 04. 2013 - 11:18
RE: Ranní směna amabell®pise.cz 14. 12. 2013 - 12:14