Jak Snape potkal Maipe - třináct

17. květen 2008 | 01.15 |

Souboj Snapea proti Ullrichovi.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 


Nebylo snad nikoho, kdo by netajil dech.

Oba mladíci v jedinou chvíli švihli hůlkami.

"Impedimenta!" vykřikl Ullrich ostře.

"Relashio!" zvolal v té samé chvíli Severus.

Z hůlek vytrysklo jasné světlo. Obě zaklínadla měla velmi podobné následky: Severuse kouzlo odhodilo několik kroků dál... dopadl ztěžka na záda a Lily takřka fyzicky cítila jeho bolest. Ullricha zdvihlo na místě, ve vzduchu prudce zatočilo, jako by nebyl nic víc než dětská káča, a sesypal se zpět na zem jako hadrový panák. Severus se zdvihl o nepatrnou chvíli dřív, zaváhal ale – s pocitem, že by měl dát svému protivníku čas se zvednout.

"Diffindo!" zakřičel Ullrich, dosud na kolenou.

"Protego..." máchl Severus hůlkou spíše instinktivně. Nepatrně později, než měl. Zaslechla jeho bolestné zaúpění, v záchvěvu bolesti poklesl na koleno. Okamžitě ale vztyčil hlavu a ve tváři měl vztek. Studenti začali hlučet... slyšela v tom nemálo úžasu. Neznala kouzlo, které Ullrich použil, ale zřejmě šlo o něco zvláštního.

"Sectumsempra!" vrátil Severus svému soupeři s výkřikem tak hlasitým a plným nenávisti, že snad muselo vylétnout sklo z oken. Ullrich se skácel k zemi, přepadl z pódia na druhou stranu, kde na něj neviděla. Zdálo se jí to, nebo zahlédla vytrysknout jeho krev?

"Vrahu!" zaječel někdo a do Snapea udeřilo zaklínadlo. "Ternedo!"

Lily si uvědomila, že to byl Everet – vyděšený, ale pomstychtivý. Snad všichni naráz začali křičet, neslyšela už nic.

Snape něco odpověděl a máchnul hůlkou... znovu a znovu. Měla pocit, podle pohybu úst, že opakuje "protego", ale nebyla si jistá. Možná v to jenom doufala. To štítové kouzlo však bylo pravděpodobné – nebo, v takového vyhrocené chvíli, alespoň nejrozumnější. Těžko měl šanci v tom chumlu trefit, koho by chtěl a navíc to bylo tak strašně, strašně nesprávné! Zjevně se bránil soustředěnému útoku několika studentů. Nevěděla, co se děje, kromě toho, že boj pokračuje – soudě dle výkřiků, které soupeře povzbuzovaly i zatracovaly.

Severuse úplně ztratila z očí, buď už ležel, nebo jenom seskočil ze stupínku, kde byl příliš na ráně. Chtěla se vrhnout kupředu, ale něčí ruka ji popadla za rameno a strhla zpět.

"Zůstaň tady," zakřičel někdo těsně vedle ní, takže i rozuměla, co říká. Nazlobeně se ohlédla. Ovšem, Marcus, ten zdejší Severusův přítel, jak stačila vypozorovat. Vypadal přepadle. "Raději se do toho nezapleť, za chvíli už..."

"Ale já musím," pokusila se mu vyškubnout. Uchopil ji pevně oběma rukama a strhl k zemi. Vzápětí se na místě, kde ještě před okamžikem stála, o zeď rozbilo jakési zaklínadlo. To ale neviděla. Prala se s ním jako divoká kočka, bezohledně a s jediným cílem – vyběhnout na pomoc Severusovi! Avšak Marcus, jakkoli se snažil jí nepůsobit bolest, byl neoblomný.

Ve skutečnosti však jejich potyčka trvala jenom pár vteřin.

"Finite incantatem!" zaburácel ode dveří hlas zesílený kouzlem.

Jako by kromě tohoto kouzla, které rušilo všechna aktivní zaklínadla, bylo zároveň proneseno i další, které pohlcuje zvuk; všechno ztichlo. Ve dveřích stál profesor, kterého Lily znala jenom od vidění. Učil obranu proti černé magii a byl to sice podivín, ale co věděla, studenti ho uznávali. Ovšem - Udalov.

"Všichni ven! Stydím se za to, že jste moji studenti!" zvolal již normálním, ale velmi ostrým hlasem. Nemusel to opakovat. Studenti mizeli úžasnou rychlostí jako pára nad hrncem, měla pocit, že přinejmenším část z nich prošla i zdí. "Tolik na jediného. Neuvěřitelné! Kde je vaše čest?"

Lily konečně spatřila Severuse. Ležel na zemi, tváří dolů, v ruce ještě pevně svíral hůlku... Jak chumel kolem něho řídnul, ztěžka se vyhrabal na všechny čtyři. Několikrát se s námahou nadechl, opřel o pódium a vstal. Očividně byl na hranici bezvědomí, bez opory by se na nohou neudržel. Lily netušila, co by mu mohlo být – některá z těch kouzel, která vyslovili, ani neznala.

"Pojď," tahal ji Marcus, "teď mu nepomůžeš... a on bude zuřit..." Jistá bázeň v jeho hlase ji přiměla, aby se nechala odvést ke dveřím na druhé straně místnosti. Marcus měl z profesora opravdu strach. Ve dveřích však zůstala stát a v zoufalé nerozhodnosti hleděla na Severusova shrbená záda.

"Řekl jsem ven!" zaburácel profesor a máchl hůlkou. Dveře se jí přibouchly před nosem s takovou razancí, že stěží stačila uskočit.

"Už bys mě mohl pustit," pohlédla Lily mrazivě na ruku, kterou jí Marcus dosud držel. Okamžitě od ní uskočil, s nečekaně ostýchavým výrazem.

"Promiň," řekl a uhnul očima. "Jemu jsem pomoct nemohl... ale –" v rozpacích strčil ruce do kapes. "Určitě by chtěl, abys byla v bezpečí."

"Tak ti opravdu děkuji," řekla s tak sžíravou ironií, jaké jen byla schopna. Pohlédla na dveře a do očí jí vyhrkly slzy. "Co teď?" zašeptala.

"Odnesou je na ošetřovnu," oznámil Marcus prakticky. "Tu u vás nemáte?"


Profesor Udalov zkontroloval chvatně stav všech studentů, kteří zůstali v místnosti. Kromě Snapea a Ullricha to byl ještě jeden chlapec, který měl místo nohou chapadla a další, kterého zjevně postihlo kouzlo zkamenění. Oba několika tahy hůlek zbavil jejich trápení a poslal pryč. Dveřmi se za nimi protáhla ještě liška... patron, kterého poslal Udalov se vzkazem na ošetřovnu.

"Jak... je mu?" zašeptal Severus. Točila se mu hlava a bolestí mu bylo zle. Snažil se vnímat profesorovu tvář, ale všechno bylo rozmazané.

"V bezvědomí. O tu ruku nejspíš přijde... ale léčitelství není právě má doména. Výborně, Severusi."

"Já... omlouvám se... nechtěl jsem... nechal jsem se unést..." Snape se již neudržel na nohou a svezl se na zem. Opřený o stěnu, bez hůlky, která mu vypadla z ruky... hlava prázdná a plná beznaděje. Únava a vyčerpání spláchly veškerou nenávist. Vlastně byl vítěz, to věděl. Ale nepřineslo mu to uspokojení a klid, v jaké doufal.

"Sledoval jsem ten souboj," objasnil Udalov. "Odpověděl jste adekvátně na útok, kterým pan Ullrich začal. Zajímavé zaklínadlo, velmi zajímavé. Pokud byste se rozhodl zůstat v Kruvalu, pane Snape... budete mít mou plnou podporu. Nemyslím, že by se mohl v Bradavicích váš talent plně rozvinout."

Možná říkal i něco víc, ale to už Severus neslyšel.

Jsou Severusova zranění vážná?
Jak on sám ublížil svému soupeři?
Bude chtít zůstat v Kruvalu?
Co na to Lily?
Čtěte v dalším díle!

Další

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct ivik.bublik 17. 05. 2008 - 07:08
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct hermione007 17. 05. 2008 - 14:12
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct graveyard®vzpomina.cz 17. 05. 2008 - 20:47
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct mae 17. 05. 2008 - 21:29
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct martensqa 18. 05. 2008 - 08:33
RE(2x): Jak Snape potkal Maipe - třináct mae 18. 05. 2008 - 08:44
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct nerla 18. 05. 2008 - 12:26
RE: Jak Snape potkal Maipe - třináct mae 18. 05. 2008 - 12:52