Oblíbené povídky

1. listopad 2011 | 00.00 |

Seznam oblíbených povídek s odkazy. Samozřejmě nejsou jediné, které se mi líbí, na Fantasmagoriu nebo u Whampingwillow, Evi, Blesk, Snarry, Mozkomorek, Avevy nebo Pecky i jinde by se jich dalo najít mnohem a mnohem víc. Jsou to často ty nejdelší, ty, které mi při čtení sebraly nejvíce času.
Budu jen ráda, když mi v komentářích doporučíte své oblíbené.

Průběžně aktualizováno. 

Bezchybný mistrovský plán Alba Brumbála

Vševědoucí Brumbál vševědoucně pomrkává svýma vševědoucíma pomněnkovýma očima, ve kterých se mu vševědoucně blýská... A to je, milé děti, možné jen proto, že má od prvního do sedmého dílu svůj Bezchybný Mistrovský Plán!
Autor: Anitaray
Překlad: Ioannina
Jednorázovka

Cambiare Podentes: Invocare

Zápletkou se povídka trochu podobá Kameni manželství, leč i přesto má své nesporné klady. Harry a Snape musejí projít do Harryho narozenin obřadem, kterým spojí své síly. Problém je, že je obřad založený na tom, aby se chtěl Harry dobrovolně stát Snapeovým otrokem.
Autor: Jordan Grant
Překlad: Hajmi50
Paring: SS/HP
Dokončená (74 kapitol)

Co se ti líbí, máš mít v užívání

Hermiona má ráda výzvy a proto přijme poněkud netradiční učednickou smlouvu u Snapea. Tak započne traumatizující tříleté učení, během něhož se dvěma lidem dost výrazně zpřeházejí priority.
Autor: Deeble
Překlad: Ria
Paring: SS/HG
Dokončená (29 kapitol)

Čas na změnu

Harry si přál, aby nikdy nebyl Chlapcem-který-přežil, a jeho přání se splní. Jeho štěstí brzy zakalí vědomí, že Neville, nový Chlapec-který-přežil, se Voldemortovi nikdy nedokáže postavit. Musí proto vrátit všechno do pořádku a přitom obětovat veškeré štěstí, které nalezl. Povídka je strhující a ne zas až tak dlouhá. A je skvělá.
Autorka: Sansa
Překlad: Yellow
Postavy: HP/SS, JP/LP, RL/SB aj.
Dokončené (24 dílů)

Dědečkův malý andílek

Když byl Harry malý, uměl se přemístit na střechu školní budovy, a to přestože měl magicky poměrně nezajímavé rodiče. Jak na tom asi bude se spontánní magií dcera Harryho a Draca? Jaké bude ji uhlídat? A jakou smrt byste si vybrali vy, kdybyste ji - náhodou, absolutně nepředvídatelnou náhodou - ztratili?
Autor: Lucretia
Překlad: Tofiam
Paring: HP/DM
Druhý díl jednorázovky
(První díl - Muž v Dracově posteli - má absolutně geniální druhou polovinu.)

Deník Severuse Snapea

Neskutečně čtivá povídka, která přisuzuje Snapeovi i nějaký vnitřní život, a to dokonce takový, který se dost hodí k jeho vnějšímu chování takovému, jaké známe z knih. Jen mnohem, mnohem zábavnější.
Autor: Betelgeuse z Nebelvíru
Nedokončená a nepokračující (9 kapitol)

Draco In Darkness

Draco oslepne a svět bohužel není zrovna bezbariérovým místem k životu, dokonce ani kouzelnický - a dokonce ani Bradavice. Sice zvládá všechny své každodenní boje, ale jen těžko jde nepřijmout nabídnutou pomoc.
Autor: Plumeria
Překlad: Rapidez
Paring: HP/DM
Dokončená (8 dílů)

Elysejský klíč

Ukrutně dlouhá povídka, která vás nepustí, dokud ji nedočtete. Není v ní nic nováterského, jen Harry, Snape, Brumbál, Draco a Voldemort; ale je napsaná velmi bravurně - vyhraďte si na ni zhruba patnáct hodin v kuse. Budete se u toho smát a brečet a na konci budete blahořečit, že aspoň nějaký autor fanfiction dokázal napsat konec, který celé dílo nedegraduje do romance nebo melodramatu.
Autor: Alice OReally
Postavy: HP, SS
Dokončená (38 kapitol)

Garry Poker

Já takové parodie nemám ráda. Nelíbil se mi Rabit a nelíbil se mi Harry Trottel. Jenže tohle je dobře napsané, některé seky jsou k popukání a jako odpočinková četba je to akorát. ("Takže je to pravda, co se povídá ve všech hráčských doupatech? Garry Poker porazil Doktora Vrdlmrsm... Toho-jehož-jméno-neumíme-vyslovit?")
Autor: Teriisek, Admis, Assez, KKlein (asi)
Garry Poker a modré žaludové eso - dokončené (14 kapitol)
Garry Poker a jeho báječná léta - dokončené (14 kapitol)
Garry Poker a vězeň z Az-Karbanu - dokončené (19 kapitol)
Garry Poker a Ohnilý pohár - dokončené (10 kapitol)

Harry Potter 1-7

Originální HP z pera J. K. Rowlingové.
Autor: J. K. Rowlingová
Překlad: Vladimír a Pavel Medkovi
Dokončená (7 dílů)

Harry Potter a Jára Cimrman

Jak by pojal heptalogii Jára Cimrman? Jednotlivé potterovské hlášky po cimrmanovsku - výtlem zaručen :-)
Autor: Calwen, Ampér a Jacomo
Jednorázovka

Harry Potter a kámen mudrců

Dramatické (= mluví se po rolích) ztvárnění prvního dílu HP. Je to skvělé, vtipné, vypíchnuté jsou ty nejlepší okamžiky a ještě si to krásně utahuje ze všech kanonických nelogičností. Vřele doporučuji.
Autorka: Resimesdra
Překlad: Paccia Domna
Postavy dle kánonu
Dokončené (6 dílů), další HP díly teprve přibývají

Harry Potter a metody racionality

Třetí nejkomentovanější povídka na fanfiction.net. Neobyčejně inteligentní postavy, charismatický záporák, halda humoru a neuvěřitelně spletité intriky. Potřebujete jenom hodně času na čtení.
Autor: Less Wrong
Překlad: Tersa
Postavy: dle kánonu
Nedokončené a pokračující (49 kapitol)

Harry Potter a Pyramida osudu

Tohle je povídka napsaná po vydání šestého dílu. Dodržuje charaktery i reálie, dodržuje pravidla dobré knihy a dodržuje všechno, co nedodržela v sedmém dílu JKR.  Přečetla jsem to v kuse za dvanáct hodin a dojem ve mně ještě pár dní přetrval.
Autor: Ambra
Postavy: HP, HG, RW, SS a další
Dokončená (52 dílů)

Heart with no companion

Hermiona se vrhne před Snapea a zasáhne ji neznámá kletba. V nemocnici v kómatu leží při vědomí dlouhé měsíce a jen jediná věc ji dosud udržuje příčetnou.
Povídku činí poutavou a zvláštní trojí úhel vyprávění - Snapeův, Hermionin a ošetřovatelčin. Nekamenujte mě, ale kam se hrabe Čapkův Povětroň!
Autor:  Michmak
Překlad: Kometa
Paring: SS/HG
Dokončená (20 dílů)

Hloubky zimy

Harry se potká s Dracem v mudlovském světě. Draco je odkázán na kolečkové křeslo, Harry žije sám. Jejich vzájemné, ne zcela pohodové soužití, je narušeno nějakým tím výbuchem a podobnými maličkostmi.
Autor: Cosmic
Překlad: Hajmi2003
Paring: HP/DM
Dokončená (26 kapitol)

Indigo

Harry a Draco ve fastfoodu. Jídla označená čísly, debata o vkusu na různé věci, uřvané děti a kouzelník Indigo v dětském koutku.
Autor: Byaghro
Překlad: Rapidez
Postavy: HP, DM
Jednorázovka

Invaze rušivých elementů

Áááá, já se směju ještě teď! Vtipně psaná povídka o skupině blogískovatých potter-fanfiction autorek v Bradavicích, kterým se tři starwarsačky snaží zabránit v příchodu Mary Sue, milostným scénám se Snapem a tak vůbec podobně realistickým příhodám. To vše se samozřejmě odehrává přímo v Bradavicích. S nádhernými ilustracemi!
Autor: Tess
Dokončená (14 dílů)

Jahody

Snape zadá domácí úkol a Hermiona se ho pokusí vyplnit - za každou cenu.
Autor: Danae
Paring: SS/HG
Dokončená (3 kapitoly)

Jak měl skončit Harry Potter

Krátké video, jak měl skončit Harry Potter. Je to vtipné a je to super.
Autoři: HowItShouldHaveEnded.com
Překlad: Rizyk
Postavy dle kánonu
Jednorázovka

Kámen manželství

Asi nejznámější povídka na poli potterovské fanfiction. Skvěle sepsané soužití Harryho a Snapea v nuceném manželství. Překlad je mimořádně kvalitní.
Autor: Josephine Darcy
Překlad: Pyriel
Paring: SS/HP
Nedokončená a nepokračující (77 kapitol)

Korálky z růží a jabloní

Čtyři různě dlouhé povídky, volně provázané, obstojí i každá zvlášť a zvláště poslední dvě stojí za přečtení - tvrdí Mae. Mě nezaujala ani jedna, ale když to tu chce mít, budiž jí přáno ;)
Autor: Ioannina
Dokončené (1 kapitola, 1 kapitola, 6 kapitol, 14 kapitol)

Kráska a Smrtijed

Povídka, kterou jsme psaly s Mae, dokud to bylo možné. Považuju ji za dost kvalitní, tak ji sem egoisticky a bez ostychu přidávám.
Autor: Mae a Nerla
Postavy: SS, Vanja Grishamová
Nedokončená a pokračující (87 kapitol)

Krev není voda

Dlouhá a propracovaná povídka o vztahu Severuse Snapea jako otce a Harryho Pottera jako syna. Narozdíl od všech podobných tahle ale nekončí sentimentálním objetím všech zúčastněných a v roli Snapeova potomka by se protentokrát nechtěla žádná z čtenářek ocitnout.
Autor: Pecka
Postavy: HP, SS, LM
Dokončená (25 kapitol + dokončené pokračování Mystik 25 kapitol)

Lásku od nenávisti jen malý krůček dělí

Zdařilá parodie na téma, jak to asi může dopadnout s člověkem, který urputně věří tomu, co říká titul povídky. Zvlášť když se nebohé Mary Sue staví do cesty takoví protivníci jako Severus Snape, loskuták a sama autorka, které není nic svaté.
Autor: Olga
Postavy: SS/EJMGA
Jednorázovka

Mistr lektvarů

Severus Snape zabil Brumbála a je vyhoštěn ze země. Dostává se do rumunské dračí rezervace, kde ho přijímají jako mistra lektvarů. Musí se vypořádat se svou novou prací, s lidmi, s draky i sám se sebou. Povídka je napsaná i přeložená velmi profesiálně, je čtivá, věrohodná, dobrá.
Autor: Josan PQ
Překlad: Bedrníka
Postavy: SS, ChW a další
Dokončená (17 kapitol)

Monstrózní sága

Trochu to opět zavání přehnanou sebedůvěrou, ale mně se tahle naše povídka moc líbí a chci ji tu mít. Trelawneyová omylem otráví své studenty novou čajovou směsí na věštění a ti se propadnou do různých astrálních rovin, odkud je musejí vyvést jejich profesoři. Hermionu ale výlet poznamenal mnohem víc, než by se jí bývalo líbilo. Povídka obsahuje především akademicky zaujatou Hermionu s Dracem a pár nezbytných astrálních monster...
Autorky: Mae a Nerla
Postavy: HG, DM, SS a další
Dokončená (26 kapitol)

Můj tajný život

Hodně poetická a dost romantická povídka o šestnácti letech Malfoyova života. Ačkoliv je do hlavní role obsazený velice neobvyklý a nepravděpodobný pár, napsané je to skvěle.
Autor: Alane
Postavy: LM/RH
Jednorázovka

Ne zcela vyčerpávající průvodce o klišé v příbězích Snapea a Hermiony

90 % scénářů vztahu mezi Snapem a Hermionou, které se ve fanfiction používají. Velmi vtipné, velmi čtivé, velmi trefné.
Autor: Electryone
Překlad: Ria
Paring: SS/HG
Jednorázovka

Nelíbejte učitele za jízdy

Hermiona má jako bystrozorka vyšetřit další případ, kdy někdo viděl již rok pohřešovaného Severuse Snapea. Odehrává se po válce. Velmi dobře napsané a věrohodné.
Autor: Danae
Paring: SS/HG
Dokončená (5 kapitol) 

Neplač, nemám to rád

Severuse Snapea zastaví na Příčné pětiletý kluk a chce, aby mu poradil cestu na Obrtlou ulici, než ho dožene maminka. Protože má Snape rád pořádek, odhodlá se dovést dítě zpátky. Jenže ten nemožný kluk - a jedna baba cukrářka - to prostě musejí zkomplikovat.
Autorka: Severka Plamenná
Postavy: SS, TG, HG
Dokončené (7 dílů)

Nocturne

Severus Snape jako upír, Harry Potter jako bystrozor a jejich vzájemná interakce. Oba mají velmi dobře prokreslené charaktery a povídka zní skoro až věrohodně.
Autor: Tira Nog
Překlad: misto713 (slovensky)
Paring: SS/HP
Dokončená (11 kapitol)

Nové Bradavice

Povídka s pěknou první polovinou. Bradavice byly zničeny a v kouzelnickém světě vládne chaos. Nápad postavit nové Bradavice je logickým vyústěním. Bohužel, klid netrvá dlouho.
Autor: Darkness
Paring: SS/HP, HG/TW
Dokončená (22 kapitol)

Oheň a růže

Nehoda při hodině lektvarů způsobí, že si Hermiona a Snape vymění těla. Jakkoliv chabý argument autorky mají pro jejich nutné předstírání, že jsou tím druhým, nastolená situace je jim skvělým odrazovým můstkem pro výbornou povídku.
Autor: Abby a Domina
Překlad: Lucys a Rozárka
Paring: SS/HG
Dokončená (40 kapitol + 25 kapitol Ohně a růže II)

Osika I. - Dlouhá cesta

Lupin se dostane do dalšího z možných světů. V těle svého mladšího já rozehrává budoucnost, ve které může změnit strašně moc špatných věcí k lepšímu. Autorčina příběhová kombinatorika je ovšem zcela nevyzpytatelná a neskutečně lákavá a čtivá.
(Ale jestli TOMUHLE někdo říká dokončená série, tak ať mě... to.)
Autor: Julie
Postavy: RL, SB a další
Dokončená (9 kapitol)

Pláč Podmínky

Osud je prevít. Nebýt Podmínek, celá Evropa by byla jedním velkým světlovlasým Německem. Ale že je Osud prevít, víme všichni z knižní série. Tohle není povídka o Osudu, ale o Podmínce v životě Severuse Snapea.
Autor: Mathilda
Jednorázovka

Portrét pro Bradavice

Výtečná česká fanfiction. Odehrává se rok před Harryho nástupem do Bradavic, kdy je hrad potřeba důkladně zajistit. Na pomoc je povolána i Nathalie Belartová, která, ač jest postavu originální a má určité zvláštní nadání, není Mary Sue.
Autor: Evi
Dokončená (35 kapitol)

Potvůrka I a II

Hermioně vybouchne poměrně užitečný lektvar. Zatímco celá škola truchlí kvůli její ztrátě, Snape si najde novou přítelkyni, poněkud zlomyslné kotě. Potvůrku.
Autor: Blesk
Paring: SS/HG
Dokončená (15+5 kapitol)

Resonance

Severus Snape jako adoptivní otec Harryho Pottera. Skvěle napsané, ačkoliv je nutností číst povídku v kuse. Kapitoly přibývají po týdnu a samostatně čtené naprosto postrádají ono kouzlo, které mě uchvátilo, když jsem se pročítala prvními čtyřiatřiceti kapitolami v kuse.
Autor: Salamander a GreenGecko
Překlad: CorCaroli
Dokončená (73 kapitol)

Rok jako žádný jiný

Severus Snape opět jako adoptivní otec Harryho Pottera. Povídka mnohem temnější, než je Resonance, s více akcí a se zbytečně protahovaným a přehnaným závěrem. První dvě třetiny ovšem stojí za přečtení.
Autor: Aspen in Sunlight
Překlad: Jana Hřebačková, Kokr Simon, Atet, Sargo, Chalibda, Tersa
Dokončená (96 kapitol; má další dvě pokračování)

Saving Draco Malfoy

Draco zjistí, že se mu zrovna dvakrát nelíbí budoucnost taková, jakou pro něho plánuje Lucius a Pán zla. Existují tři varianty řešení: zemřít, skrýt se, nebo se přidat ke Straně Dobra. První varianta není možná, protože ještě není známý a tak by smrt nikoho neohromila, druhá není možná, protože Voldemort, a třetí... jak na to, aby ho Dobro přijalo a on neměl celý život za patami smečku bystrozorů?
Povídka je o vztazích, charakterech, intrikách a málo častých, o to však údernějších hláškách. První kapitola není vševypovídající ;-)
Autor: Dayspring
Překlad: LadyF
Postavy: HP/DM
Dokončená (44 kapitol)

Sovogramy

Severus, Zlatoslav, Minerva a Sibyla jsou vysláni se studenty na mudlovský týden. O nastalých katastrofách si postavy velmi pilně vyměňují sovogramy. Velmi vtipné.
Autor: Mouse
Překlad: Ioannina
Postavy: SS, ST, MM, ZL
Jednorázovka

Strom poznání

Košatý příběh o Harryho posledním ročníku ve škole. Sám si konečně uvědomí, jakou sílu v sobě skrývá, a uvědomí si i, že není jediný, kdo může rozvinout schopnosti, ačkoliv poněkud neortodoxními způsoby. Vše se trochu zkomplikuje, když se ve své druhé podobě zaplete se Snapem. Přestože povídka posouvá schopnosti některých postav o několi řádů výš, než je tomu v knize, psaná a překládaná je výtečně.
Autor: Philo
Překlad: Sallome
Paring: SS/AJ, SS/HP
Dokončená (44 kapitol)

Šalamounek I a II

Snape je zatrpklý a osamělý, Hermiona se bojí kouzlit. V pokračování je sice Snape stále zatrpklý a osamělý, zato Hermiona je velmi v pohodě, tíží ji jen fakt, že se s těhotenským břichem nevejde do svých tanečních šatů a její přítel ji nechce vidět do doby, než zas bude fit.
Autor: Blesk
Paring: HG/ML, HG/SS
Dokončená (1+6 kapitol)

The Mysterious Ticking Noise

Tenhle odkaz na video nejde nepřidat. Existuje někdo, kdo to nezná?
Snape. Snape. Severus Snape. Snape. Snape. Severus Snape. Dumbledor!
Autor: Potter Puppet Pals
Anglicky bez překladu
Jednorázovka (2 min 6 sek) 

Tom a nesnesitelná šprtka

Jeden elixír lásky a dvě nejméně pravděpodobné postavy, které umírají žízní. Co všechno tohle může způsobit?
Autor: Pecka
Paring: HG/TRR, HG/TS
Dokončená (41 kapitol)

Třiapadesát příběhů o Snapeovi a Blackovi

Humorné zpracování třiapadesáti fanfiction výzev do miniaturních, povětšinou velice vtipných příběhů. (51. Harry objeví fotografii, která naznačuje, že Sirius a Severus nejsou nepřátelé. Žádá vysvětlení. Sirius: Um, předpokládám, že neuvěříš, když ti řeknu, že ho kousl had a já jsem vysával jed? Harry: NE.) ;)
Autor: Amanuensis
Překlad: Sinam Llumi
Postavy: SS, SB aj.
Jednorázovka

Třikrát dva

A pokud neumřeli, žijí šťastně dodnes. Přeslazená romantická (dlouhá) povídka, která je výtečně napsaná, výtečně se čte a spolehlivě čtenáře vytáhne z krize středního věku, deprese po vymření příbuzenstva do pátého kolena nebo apokalyptickému vyhynutí zbytku planety. Přes to všechno je povídka ale dobrá, rozhodně stojí za přečtení.
Autor: Lennya
Paring neprozradím, o tom to víceméně je :-)
Jednorázovka

Útočiště

Nejkrásnější povídka z poslední doby, Danae se daří psát neskutečně pravděpodobně a přesvědčivě a přitom s určitým konejšivým podtónem. Přestože je povídka i o Snapeovi a přestože je jeho charakter zachován.
Příběh se odvíjí ve dvou dobách - první linií je Hermionin návrat do Bradavic na místo učitelky lektvarů poté, co vystudovala prestižní americkou lektvarovou univerzitu, a její snaha zjistit, co se dějem se Snapem, toho času ředitelem. Druhá linie, v níž jsou též psané celé kapitoly, jsou okamžiky z války proti Voldemortovi v Hermionině sedmém ročníku.
Autor: Danae
Paring: SS/HG
Dokončená (12 kapitol)

Vanity

Hermiona se vrátí do minulosti, aby si získala Snapeovo srdce. Stane se tam ovšem několik věcí, které dost razantně změní její život i po návratu do současnosti. Lehce naivně psané, ovšem čtivé, velmi čtivé. Snad až na prostřední část, která se mi zdá už příliš přitažená za vlasy, nemám co vytknout.
Autor: Wartcap
Překlad: Ria
Paring: SS/HG
Dokončená (30 kapitol)

Very Potter Musical

Není to povídka, je to - jak již název napovídá - muzikál od fanoušků. Zcela profesionálně nazpívaný, hudební složka je z velké části to, co mě na něm tak uchvacuje. Obsazení jednotlivých postav je též velice zdařilé (Malfoy! a Snape! a Quirell!), jediné, co drhne, je zvuková vyrovnanost - má-li člověk přes stěnu sousedy, musí být ve střehu u hlasitosti.
Vtipné, neuvěřitelně příjemné na poslech a na prvních dvou dílech jsem si vytvořila slušnou závislost :-)
Autor: Starkid
Překlad: VideaČesky.cz (?BugHer0)
Dokončeno (1. část 14 dílů = 95 minut, 2. část 9 dílů = 70 minut)

Vlk uvnitř Remuse

Povídka, která by určitě šla napsat ještě líp a ještě víc narvat všemi klišé a spoustou dalších vtípků, ale zatím jsem na lepší na tomto poli prooraném nepadla a často se k ní s láskou vracím. (Shrnutí: "Sirius... ech... pro nás oba znamenal mnoho, Harry, drahý. Pojď sem, obejmi strýčka Remuse.") 8-)
Autor: Cmere
Překlad: Rozárka
Paring: RL/HP
Jednorázovka

Zelená karta

Bellatrix čeká v Azkabanu na svou zítřejší smrt. Když se jí dostane možnost uniknout a začít svůj život jinde a jinak, nezaváhá. Požadavky vznese bez váhání; jaké budou? Povídka je čtivě a dobře napsaná, obsahuje trochu melancholie, trochu zamyšlení a na to, že se vpodstatě odehrává mezi čtyřmi stěnami, i hodně děje.
Autor: Alane
Postava: BL
Jednorázovka

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Oblíbené povídky evi 01. 11. 2009 - 12:28
RE: Oblíbené povídky nerla 01. 11. 2009 - 12:58
RE: Oblíbené povídky lilalila 31. 12. 2009 - 11:32
RE: Oblíbené povídky nerla 01. 01. 2010 - 20:35
RE: Oblíbené povídky lilalila 05. 03. 2010 - 20:57
RE(2x): Oblíbené povídky kvik 27. 06. 2010 - 21:59
RE(2x): Oblíbené povídky kvik 27. 06. 2010 - 22:29
RE: Oblíbené povídky Žoz 27. 12. 2010 - 19:41
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 30. 12. 2010 - 12:24
RE: Oblíbené povídky alcazar 23. 12. 2011 - 00:01
RE: Oblíbené povídky nerla 23. 12. 2011 - 17:54
RE(2x): Oblíbené povídky alcazar 26. 12. 2011 - 22:05
RE: Oblíbené povídky janna 05. 01. 2012 - 17:36
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 06. 01. 2012 - 11:00
RE: Oblíbené povídky kometa 31. 03. 2012 - 10:51
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 31. 03. 2012 - 20:36
RE: Oblíbené povídky michal* 14. 05. 2012 - 17:40
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 17. 05. 2012 - 23:18
RE: Oblíbené povídky to je jedno 01. 06. 2012 - 15:59
RE(2x): Oblíbené povídky kvik 02. 06. 2012 - 14:32
RE: Oblíbené povídky accuracy 20. 06. 2012 - 17:15
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 20. 06. 2012 - 18:46
RE: Oblíbené povídky naervon 15. 09. 2012 - 01:18
RE(2x): Oblíbené povídky kvik 15. 09. 2012 - 11:16
RE(3x): Oblíbené povídky naervon 04. 10. 2012 - 12:57
RE: Oblíbené povídky elíz 10. 03. 2015 - 12:10
RE(2x): Oblíbené povídky weras 26. 03. 2015 - 21:57
RE(3x): Oblíbené povídky elíz 27. 03. 2015 - 11:19
RE: Oblíbené povídky necineco 16. 06. 2015 - 21:04
RE(2x): Oblíbené povídky nerla 21. 07. 2015 - 20:21