Jak Snape potkal Maipe - šest

23. duben 2008 | 00.04 |

Tak se to zamotává... tohle jste určitě nečekali! :-)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Ačkoli se Maipe už od rána ploužila jako tělo bez duše, teď zářila jako lucernička. Lektvar v jejím kotlíku nabral krásně blankytnou barvu – jako jediné ze třídy. Profesor Křiklan se netajil nadšením. "Výborně!" zajásal a prohrábl sběračkou kotlík, jestli má tekutina i správnou konzistenci. "Přesně takhle to má vypadat. Rád vidím, že vás studium lektvarů zaujalo," dodal dobromyslně a připsal Havraspáru pár bodů.
Maipe zrudla, ale ráda si přiznala, že má profesor pravdu. Severus dokázal o lektvarech vykládat s nakažlivým zaujetím a za jejím dnešním úspěchem stála nepochybně i rada, že jetelnici je lépe rozdrtit, než nasekat, jak se píše v učebnici.
"Já to nechápu," bručel vedle ní naštvaný Smith a na svou zakalenou břečku v kotlíku hleděl tak znechuceně, že se málem vypařila studem dřív, než ji stačil vylít. "Postupoval jsem přesně podle návodu..."
Maipe se zasmála a rozhodla se, že dnes si nechá to blankytné tajemství pro sebe. Naházela si rychle věci do brašny a první vyběhla ze třídy. Chtěla být se Severusem ještě pár chvil sama.


Snape si zatím balil těch pár věcí, co si měl vzít sebou, a nabručeně přehazoval knížky z jedné hromady na druhou. Avery seděl na vedlejší posteli a přispíval dobrými radami typu: "Určitě se přeměňování učí z něčeho jiného, zbytečně to potáhneš sebou. Kruval je také škola, budou se tam topit ve vlastním inkoustu! Jsi si jist, že by to nechtělo teplejší hábit?"  Snape se konečně narovnal, odhrnul si vlasy z čela a s despektem se zahleděl na velký kufr.
"Neříkej, že bys raději nechtěl zůstat v Bradavicích," nadhodil Avery a zvědavě pozdvihl obočí. "Když za tebou běhá ta černooká..."
Snape po něm loupl okem a Avery si raději nechal zajít na všechna přirovnání chuť. Věděl dobře, že jeho přítel nejde pro pádnou odpověď daleko a i když byli vyrovnaní soupeři, neměl teď na nějaké kočkování chuť.
"Je to jedinečná příležitost," prohlásil Snape, "zůstat tady mi ani nepřišlo na mysl."
"Neříkej, že se nebojíš, že ti zatím uteče?" nedal si pokoj Avery.
Snape se zatvářil udiveně a ani neodpověděl, jenom potřásl hlavou. Krátce stiskl Averymu ruku. Pak jediným máchnutím hůlky přesvědčil kufr, ať letí za ním a za okamžik již procházel společenskou místností, plnou neobvykle jasně zeleného světla. Zmijozelští se s ním rozloučili mnoha více či méně upřímnými výkřiky, obdržel několikero poplácání po ramenou a další dobré rady, a konečně již kráčel chodbami hradu k hlavní bráně.


Maipe čekala na schodech, seděla tam, malá a ztracená, vedle velikých soch kentaurů, s bradou opřenou na kolenou a rukama obemknutýma kolem nohou.

Kdo měl volnou hodinu a zdravé nohy byl právě ve Velké síni na obědě, měli proto vzácně soukromou chvilku i tady, kousek od vstupu do hradu.
Severus se usadil vedle ní a kufr se zatím spořádaně uvelebil o schod výš.
Objal ji kolem ramen. "Brzy ti pošlu sovu," řekl a políbil ji do vlasů.
"Hlavně k té sově i něco připiš," povzdychla si a Severus zmateně zamrkal, než pochopil, že si ho dobírá.
Zdvihla k němu pobledlou tvář – nechtěla, aby si ji pamatoval uplakanou, ale zmohla se jen na drobný, smutný úsměv. Byl tak blízko... "Tohle máš ode mě na cestu," řekla tiše a políbila ho na rty, ne jen lehce a něžně, žádný letmý dotyk... políbila ho tak, jako ještě nikdy, byla v tom touha a odevzdání a Severus právě zjistil o polibcích věci, které nikdy dřív netušil.
Vyrušily je kroky a oni se pustili s pocitem, že se vznášejí někde mimo svoje těla a jen pozvolna dopadají zpět na zem.
"Tady vás mám!" zahlaholil profesor Křiklan bodře a k Maipině úlevě nedal najevo, že by snad zahlédl něco nepatřičného. "Musíme si pospíšit. Přenašedlo se aktivuje přesně v půl."


Snape jen vyskočil na nohy, stroze přikývl a jak odcházel, ještě ji v poslední chvíli uchopil za ruku a letmo políbil špičky prstů. Zachvěla se pod tím dotykem, ale už neřekla nic, jen stála dívala se, jak profesor a student odchází ven.
Na poslední chvíli se rozběhla za nimi a stanula ve dveřích, aby je mohla sledovat, jak kráčí k bráně Bradavic, kterou museli projít, aby se dostali mimo dosah ochranných kouzel. Věděla, že profesor Křiklan má Severuse doprovodit až na místo a pak se vrátit... ale... s úžasem pozorovala, jak se k nim se svými zavazadly a v cestovním plášti přidala Lily Evansová. Nebylo pochyb. Lily cestovala do Kruvalu také.
Maipe už nečekala, až jí trojice zmizí z dohledu. Zmatená se odvrátila od dveří a pomalu, aniž vlastně věděla, kam jde, zamířila k havraspárským prostorám.
Proč jí to neřekl? Proč zrovna Lily? Ovšem, i ona byla hvězda v lektvarech, ostatně nejen v těch, ale... nedává to smysl... proč nic neřekl? Proč?! Proč Lily?
Maipe byla dokonale zmatená. Ani si nestačila začít stýskat. Jenom přemýšlela, co to mělo znamenat.
Po chvíli se vzpamatovala. Nezmínil se jí o Lily prostě proto, že ji nepovažoval za důležitou. Je to pro něj jen jedna z houfu studentek. Maipe si snažila vzpomenout, co všechno jí Lily o Severusovi říkala. Vyrůstali spolu? To ji pak těžko bude považovat za tak moc nezajímavou! Navíc těžko mohl čekat, že se to Maipe nedozví.
Kde je Sereny? Je nezbytně nutné to s někým probrat. Uvědomila si, že brzy skončí volná hodina na oběd a začne přeměňování. Bylo jasné, že na rozdíl od dnešních lektvarů to bude fiasko. Nedovedla si představit, že by se teď dokázala soustředit třeba jen na to nejjednodušší kouzlíčko; ale vlastně jí to bylo jedno.
Neblázni, přesvědčovala se, nic to přeci neznamená! Vůbec nic.
Vůbec si ale nedokázala vzít za vlastní, že by to opravdu nebylo – nic.
Celé to nedávalo smysl.

Proč Snape neřekl Maipe o Lily?
Co zatím plánuje Frank Longbottom?
Dorazí Snape a Lily šťastně do Kruvalu?
Proč chtěla Lily vyrazit na tuhle cestu?
Co vymyslí Sereny?
Čtěte v dalším díle!

Další

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak Snape potkal Maipe - šest nerla 23. 04. 2008 - 00:21
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest mae 23. 04. 2008 - 13:14
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest graveyard®vzpomina.cz 23. 04. 2008 - 22:05
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest mae 24. 04. 2008 - 19:56
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest anniel 27. 04. 2008 - 18:41
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest mae 29. 04. 2008 - 21:45
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest ivik.bublik 01. 05. 2008 - 12:58
RE: Jak Snape potkal Maipe - šest polgara 21. 07. 2008 - 13:13
RE(2x): Jak Snape potkal Maipe - šest mae 21. 07. 2008 - 13:31